LotniczyTransport

Islandzki PLAY zatrudni ponad 200 nowych stewardes i pilotów

Islandzki przewoźnik PLAY prowadzi obecnie największy jak dotąd nabór pracowników. Linia poszukuje 150 stewardes i 55 pilotów do pracy w przyszłym sezonie letnim. Przewoźnik zaprasza zarówno doświadczonych, jak i niedoświadczonych członków załogi.

Przewoźnik PLAY szuka nowych członków załogi

Według strony internetowej przewoźnika, PLAY poszukuje co najmniej 150 stewardes i stewardów chętnych do pracy w Keflavíku, a wybrani kandydaci otrzymają ofertę stałej pracy od wiosny 2023 roku. Przewoźnik prosi również, aby zainteresowane osoby miały powyżej 19 lat i przyzwoitą biegłość w języku angielskim, dodając, że znajomość i biegłość w innych językach będzie dodatkowym atutem.

Ponieważ baza załogi znajduje się w Keflavíku, kandydaci z zagranicy muszą upewnić się przed złożeniem wniosku, że mogą uzyskać prawo pobytu na Islandii i długoterminowe pozwolenie na pracę. Aby ubiegać się o zatrudnienie, kandydat lub kandydatka musi również pomyślnie przejść szkolenie, badanie lekarskie i sprawdzenie przeszłości kryminalnej. Po przyjęciu będą obsługiwać pasażerów lotów do różnych miejsc w Europie i Ameryce Północnej.

PLAY chce również zatrudnić co najmniej 55 nowych kapitanów i pierwszych oficerów, którzy również będą pracować w Keflavíku. Ogólne wymagania, jakie powinni spełniać zainteresowani kandydaci to:

 – Licencja pilota EASA ATPL lub CPL/Frozen ATPL

 – 1 klasa medyczna EASA

 – Znajomość języka angielskiego na poziomie minimum 4 ICAO dla pierwszych oficerów, poziom 5 wymagany jest dla kapitanów

 – Ukończone egzaminy teoretyczne ATPL

 – Dobre umiejętności komunikacyjne oraz ukończone szkolenie MCC

 – Zdolność do pomyślnego przejścia kontroli bezpieczeństwa

Islandzki przewoźnik ma także dodatkowy wymóg dla Pierwszych Oficerów bez wstępnych uprawnień na typ samolotu turboodrzutowego CS25, którym jest posiadanie zaawansowanego UPRT. Jeśli chodzi o rolę Kapitanów, PLAY wymaga minimum:

 – 5 000 godzin całkowitego czasu lotu, z czego 500 godzin na stanowisku pilota dowódcy (PIC) na samolotach turboodrzutowych CS25

 – lub 3 000 godzin całkowitego czasu lotu, z czego 1 000 godzin w charakterze pilota dowódcy na samolotach turboodrzutowych CS25

 – lub 3 000 godzin czasu lotu, z czego 500 godzin w charakterze pilota dowódcy na samolotach turboodrzutowych Airbus FBW

PLAY

Czytaj też: Emirates oferuje kolejne loty do RPA i zwiększa swoją obecność w Afryce

Islandzki przewoźnik PLAY jest ambitny

Jak na stosunkowo młodego taniego przewoźnika, PLAY staje się dość ambitny, podwajając swoją siłę roboczą. Obecnie linia zatrudnia 150 stewardes i 70 pilotów, a jej flota składa się z trzech samolotów Airbus A321neo i trzech A320neo. Przewoźnik planuje jednak ogromny wzrost w ciągu najbliższego roku, ponieważ chce obsługiwać co najmniej 10 samolotów do lata przyszłego roku, co wyjaśnia masową rekrutację.

To właściwy moment, aby rozpocząć zatrudnianie na potrzeby naszego wzrostu latem przyszłego roku. Jestem naprawdę podekscytowany, że mogę powitać nowych członków naszego zespołu i jesteśmy dumni, że możemy zapewnić wszystkie te nowe miejsca pracy – powiedział dyrektor generalny PLAY Birgi Jónsson.

Rozbudowa floty ma się rozpocząć tej zimy, kiedy linia lotnicza odbierze dostawę czterech nowych samolotów Airbus A320neo i A321neo, tak aby były gotowe do wejścia do służby wiosną  przyszłego roku.

Czytaj też: Islandia – kraina czystą i tanią energią płynąca

Qantas w ogniu krytyki za… brak wegetariańskich posiłków

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button