Transcash faktoring
IntralogistykaMagazyny

Siemens prezentuje dwa rozwiązania intralogistyczne, które mają zwiększyć efektywność operacji

Na targach Logimat Siemens planuje zaprezentować dwa nowe rozwiązania intralogistyczne. Pierwsze z nich to system tworzenia cyfrowej wersji budynku, drugie to oprogramowanie do przetwarzania obrazu dla rozwiązań robotycznych. Siemens poszerza portfolio rozwiązań intralogistycznych, stając się ważnym graczem na międzynarodowym rynku. 

Siemens poszerza portfolio rozwiązań intralogistycznych 

Siemens zaprezentuje na targach Logimat holistyczny system cyfrowy. Oprogramowanie tworzy tzw. cyfrową kopię danego budynku. Ma on być wykorzystywany w obiektach logistycznych do oceny wydajności.

W pełni zautomatyzowany system przepływu towarów ma przyspieszyć operacje magazynowe, zredukować koszty i błędy, co w efekcie ma doprowadzić do osiągnięcia wyższej przepustowości. Na targach Siemens ma przedstawić cyfrową wersję własnego centrum logistycznego znajdującego się w Norymberdze.

Zobacz także: Ultracienka etykieta, która umożliwia śledzenie przesyłek na żywo

Tzw. system cyfrowych bliźniaków, który przedstawia stan budynku, ma pomóc w identyfikacji wąskich gardeł i obciążeń szczytowych. Wówczas będzie łatwiej je wyeliminować. Według przedstawicieli Siemens interakcja pomiędzy światem rzeczywistym i cyfrowym ma pomóc w zwiększeniu wydajności i elastyczności obiektów logistycznych.

Zobacz także: Czy Indie utracą status nowego ośrodka produkcyjnego? Przenoszenie produkcji i exodus

Roboty kompletacyjne z rekordowo krótkim czasem reakcji

Podczas targów klienci Siemens dowiedzą się, jak sterować oprogramowaniem, aby scenariusze stymulacji zoptymalizowały zmiany w celu zwiększenia wydajności. Przedstawiciele Siemens, poszerzając własne portfolio rozwiązań intralogistycznych, mają zaprezentować system Simatic Robot Pick AI. To oprogramowanie zdolne do przetwarzania obrazu dla robotów opartych na uczeniu maszynowym. System 3D pozwala robotom na chwytanie poszczególnych elementów w ramach kompletacji zamówień. Algorytm napędza zdolność do identyfikowania najbardziej odpowiednich pozycji pobrania 3D i dostarczania ich do wykonania przez robota. Wówczas pozy obliczane są w najkrótszym czasie, minimalizując ryzyko występowania kolizji przy pakowaniu. Aplikacja ma pozwalać na obliczanie możliwej pozy w czasie poniżej 1,5 sekundy. Co interesujące, poziom błędu oszacowano na 2%, a więc tyle, ile wynosi zakres błędu w przypadki fizycznego pracownika. Siemens zapewnia, że wdrażanie robotów jest możliwe przy różnego rodzaju towarach o nieregularnych kształtach, co ma prowadzić do ograniczenia czynności wykonywanych przez pracowników fizycznych.

STILL wprowadza na rynek nowy elektryczny wózek paletowy

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button