Transcash faktoring
IntermodalnyKolejowyTransport

Niemiecki terminal w Duisburgu przejęty. Jest w rękach Włochów

Firma zrobiła to za pośrednictwem kontrolowanej spółki kolejowej TX Logistik

Włoski przewoźnik Ferrovie dello Stato przejął zarządzanie największym niemieckim portem śródlądowym w Duisburgu. Jak informuje portal Trasporto Europa, firma zrobiła to za pośrednictwem kontrolowanej spółki kolejowej TX Logistik, która jest właścicielem 25,1% udziałów nowej spółki Green Terminal, która nabyła terminal w Duisburgu. 49,8% udziałów należy do holenderskiej firmy Samskip, a pozostałe 25,1% do spółki zarządzającej portem śródlądowym.

Terminal w Duisburgu zarządzany przez Ferrovie dello Stato

Terminal w Duisburgu zajmuje powierzchnię 140 000 metrów kwadratowych i posiada siedem bocznic przeładunkowych o długości 750 metrów, dwie bocznice manewrowe oraz dwie suwnice bramowe. Obiekt zapewnia roczną obsługę 250 000 jednostek. Wieża kontrolna umożliwia wstępne planowanie operacji terminalowych oraz zarządzanie indywidualnymi przypadkami specjalnymi.

Jak wskazuje Trasporto Europa, terminal jest wyposażony również w zaawansowane technologicznie funkcje bram, elektroniczne skanowanie w celu rejestracji wjazdu, ustalanie priorytetów zamówień i przydział miejsc parkingowych dla ciężarówek oraz zaawansowane systemy zarządzania bezpieczeństwem.

y będzie zarządzał terminalem w Duisburgu, oznacza zagwarantowanie klientom istotnej ekspansji celów geograficznych, ponieważ terminal znajduje się w strategicznym miejscu, w sercu Niemiec, w ważnym obszarze przemysłowym, wzdłuż głównej osi wymiany handlowej w Europie – podkreślił Gianpiero Strisciuglio, dyrektor zarządzający Mercitalia Logistics.

Czytaj też: Niemiecki operator ogłasza przejęcie australijskiego spedytora

Terminal w Dusiburgu

Terminal w Duisburgu jest jednym z największych centrów logistycznych w Europie, obsługującym setki tysięcy kontenerów rocznie. Terminal ma kluczowe znaczenie dla handlu międzynarodowego, ponieważ jest ważnym punktem tranzytowym dla ładunków transportowanych między Azją a Europą. Nie można również zapomnieć o znaczeniu terminala dla lokalnej gospodarki. Terminal ten zatrudnia setki osób, a jego działalność przyczynia się do rozwoju przemysłu w całym regionie.

Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii i narzędzi, terminal zapewnia szybki i bezpieczny transport towarów, co jest kluczowe dla rozwoju handlu międzynarodowego i gospodarki globalnej. Współczesne terminale kontenerowe wymagają również wykorzystania robotów i innych urządzeń, które mogą automatyzować procesy załadunku i rozładunku.

Czytaj też: Deutsche Bank chyli się ku upadkowi! CDSy rosną do rekordowego poziomu

Duńczycy chcą zoptymalizować transport przesyłek chłodniczych

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button