Zeppelin wózki
LotniczyMorskiTransport

Niemiecki operator ogłasza przejęcie australijskiego spedytora

Dachser ogłosił przejęcie australijskiej firmy specjalizującej się w transporcie morskim oraz lotniczym. Jak przekazali przedstawiciele, operacja ta pozwoli na wypełnienie istotnej luki, jeśli chodzi o działanie operatora na świecie. Przejęcie ACA International umożliwi również rozwój w nowym regionie. 

Przejęcie ACA International – Dachser przekazuje nowe informacje

Dachser ogłosił przejęcie ACA International, lotniczego i morskiego spedytora z Australii. Pozwoli to na poszerzenie sieci DACHSER Air & Sea Logistics (ASL) o sześć nowych lokalizacji w Australii i Nowej Zelandii. Jak wskazują przedstawiciele operatora logistycznego, kraje te są bardzo ważne z perspektywy globalnego transportu. Są również ściśle połączone z Azją, Europą i Ameryką Północną.

W ACA International pracowało 56 osób. W 2021 roku firma raportowała przychód na poziomie ok. 75 mln euro. Jej początki sięgają roku 1982. Funkcjonując na tamtejszym rynku, przedsiębiorstwo oferowało swoim klientom zintegrowane usługi transportu międzynarodowego, przy wykorzystaniu dynamicznie rozwijających się technologii informacyjnych.

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Zobacz także: Dealz otwiera pierwsze centrum logistyczne w Polsce! W planach podwojenie liczby placówek

Kontynuowanie ścieżki wzrostu i rozszerzenie skali działalności

Edoardo Podestà, COO ASL and Managing Director ASL APAC w DACHSER przekazał, że przejęcie pozwoli na kontynuowanie ścieżki wzrostu. Dodanie Australii i Nowej Zelandii do listy krajów obsługiwanych przez Dachser pozwoli na wypełnienie luki w globalnej sieci operatora. Dodał, że oznacza to, iż Dachser będzie mógł zaoferować klientom stały dostęp do dynamicznie rozwijających się rynków gospodarczych, z atrakcyjnymi uwarunkowaniami lokalnymi i wysokim poziomem inwestycji.

Zobacz także: Płaca minimalna w Polsce realnie wzrosła o 120% od 2004 roku. W 2023 roku wynik ma się znacznie poprawić

Główna siedziba przejętej firmy mieści się w australijskim Melbourne. Dwa kolejne oddziały są zlokalizowane w Sydney i Brisbane. Jeśli chodzi o działalność na terenie Nowej Zelandii, ACA International zlokalizował swoje filie w trzech miastach – Auckland, Wellington i Hamilton. Oddział firmy znajduje się również w Stanach Zjednoczonych w Kansas City. Lokalny spedytor działał też w regionie Wielkich Chin, jednak te lokalizacje nie są częścią przejęcia.

Niemiecka firma logistyczna buduje neutralny węglowo magazyn

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button