E-commerce

eBay idzie w ślady Amazon! Gigant zmniejszy zatrudnienie o 4%

Wiele amerykańskich firm zwolniło w tym roku tysiące pracowników

Firma eBay poinformowała, że zwolni 500 pracowników na całym świecie, co stanowi 4% całej siły roboczej. Akcje firmy z San Jose Kalifornii… wzrosły o około 1% w handlu posesyjnym.

eBay też zwolni pracowników

Gigant eBay zwolni 4% pracowników. Dyrektor generalny, Jamie Iannone powiedział, że firma zdecydowała się na cięcia po zbadaniu globalnego otoczenia makroekonomicznego w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Dodał, że zwolnienia wzmocnią zdolność eBay do zapewniania lepszych doświadczeń swoim klientom i pomogą firmie skoncentrować się na obszarach, w których może wywrzeć największy wpływ.

Ta zmiana daje nam dodatkową przestrzeń do inwestowania i tworzenia nowych ról w obszarach o wysokim potencjale – nowych technologiach, innowacjach dla klientów i kluczowych rynkach – dodał w notce dla pracowników.

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Wiele amerykańskich firm, od Goldman Sachs Group do Alphabet, zwolniło w tym roku tysiące pracowników, aby przetrwać spadek popytu, spowodowany wysoką inflacją i rosnącymi stopami procentowymi. Po kilkuletnim pandemicznym boomie, firmy technologiczne zakończyły rok 2022 z ponurą perspektywą. W całym sektorze zlikwidowano tysiące miejsc pracy, aby skorygować nadmierne zatrudnienie z okresu pandemii i przygotować się na – jak to określają eksperci – okres wolniejszego wzrostu w sektorze.

Czytaj też: FedEx zwalnia swoich dyrektorów! Firma szuka oszczędności

Zwolnienia w Amazon

Do tej pory 312 firm technologicznych zwolniło już 97 020 pracowników. Fala zwolnień ogarnęła nie tylko start-upy i średnie firmy, ale także duże firmy technologiczne, takie jak Microsoft czy Amazon, który to planuje zwolnić aż 18 tysięcy osób.

Amazon przetrwał niepewne i trudne czasy w przeszłości i nadal będzie to robić. Te zmiany pomogą nam wykorzystać nasze długoterminowe możliwości dzięki silniejszej strukturze kosztów. Jestem jednak również optymistą, że będziemy pomysłowi, zaradni i skrupulatni w tym czasie, kiedy nie będziemy nadmiernie zatrudniać i eliminować niektórych ról. Firmy, które trwają długo, przechodzą przez różne fazy. Nie są w trybie dużej ekspansji każdego roku – powiedział dyrektor Andy Jassy.

Cięcia w Amazon mają jeden z najwyższych poziomów zwolnień w historii. Jest to również największa redukcja etatów wśród firm technologicznych, które w ostatnim czasie dokonały masowych zwolnień.

Czytaj też: Grudniowa inflacja w Unii Europejskiej – Węgry na szczycie

Amazon zamyka sklepy Fresh i Go! Gigant tnie koszty

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button