E-commerce
Gorące newsy

Ogromne cięcia w Amazon! Firma zwolni 18 tysięcy osób!

Zwolnienia w Amazon dotkną nie 10 a aż 18 tysięcy pracowników

Jeszcze parę miesięcy temu informowaliśmy, że Amazon zwolni około 10 000 pracowników w ramach redukcji zatrudnienia w szczycie sezonu. Teraz potwierdzono, że zwolnienia w firmie Amazon obejmą znacznie większą liczbę osób.

Zwolnienia w Amazon obejmą ponad 18 tysięcy osób

W wewnętrznej notatce, która została opublikowana przez Amazon w czwartek rano, dyrektor generalny Andy Jassy poinformował, że liczba pracowników dotkniętych zwolnieniami ostatecznie przekroczy 18 000.  Jassy dodał, że zwolnienia w Amazon dotkną kilka zespołów, ale większość z nich pracuje w firmowych sklepach oraz organizacji People Experience and Technology (PXT).

Cięcia mają jeden z najwyższych poziomów zwolnień w historii. Jest to również największa redukcja etatów wśród firm technologicznych, które w ostatnim czasie dokonały cięć.

Zespół kierowniczy wyższego szczebla i ja jesteśmy świadomi, że takie eliminacje ról są trudne i nie podejmujemy tych decyzji łatwo ani nie lekceważymy tego, jak bardzo mogą one wpłynąć na życie tych, których to dotyczy. Pracujemy nad wsparciem i zapewniamy pakiety obejmujące odprawę, przejściowe świadczenia z ubezpieczenia zdrowotnego oraz zewnętrzne wsparcie w znalezieniu pracy – poinformował Jassy w notatce.

Dyrektor generalny Amazon wskazał, że zwolnienia były częścią rocznego procesu planowania, w którym liderzy firmy pracują z różnymi zespołami, aby śledzić liczbę pracowników, określić przyszłe inwestycje i zadowolenie klientów.

Czytaj też: Krach branży e-commerce. Amazon stracił połowę swojej wartości!

Problemy w Amazonie

Początkowo media informowały, że Amazon chce zwolnić 10 000 osób, a firma planowała ujawnić pracownikom liczbę 18 000 zwolnień w późniejszym terminie. Jednak informacja o zwiększeniu redukcji wyciekła w środę, a firma nie mogła już dłużej utrzymać całej sprawy w tajemnicy.

Początkowy raport z listopada sugerował, że cięcia dotkną również działu urządzeń Amazona, w którym znajdują się produkty takie jak Alexa, oraz dział sprzedaży detalicznej, który jest odpowiedzialny za aspekty zakupów online, sprzedaży detalicznej i logistyki. Żaden z tych działów nie został jednak wymieniony w czwartkowej notatce.

Amazon przetrwał niepewne i trudne czasy w przeszłości i nadal będzie to robić. Te zmiany pomogą nam wykorzystać nasze długoterminowe możliwości dzięki silniejszej strukturze kosztów. Jestem jednak również optymistą, że będziemy pomysłowi, zaradni i skrupulatni w tym czasie, kiedy nie będziemy nadmiernie zatrudniać i eliminować niektórych ról. Firmy, które trwają długo, przechodzą przez różne fazy. Nie są w trybie dużej ekspansji każdego roku – powiedział Jassy.

Czytaj też: Czego nie można sprzedawać na Amazonie?

Dyrektywa Omnibus weszła w życie! Koniec z fake promocjami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button