KolejowyTransport
Gorące newsy

PKP Intercity obniża ceny biletów! Nowy cennik zacznie obowiązywać od marca

PKP Intercity obniża ceny biletów. Nowy cennik będzie obowiązywać od 1 marca 2023 roku. Na co powinni się przygotować podróżni? 

PKP Intercity obniża ceny biletów – nowy cennik od marca

Jak przekazano, PKP Intercity obniża ceny biletów. Zgodnie z komunikatem prasowym ceny bazowe na połączenia kategorii TLK i IC będą średnio o około 11% niższe od obecnie obowiązujących. W przypadku połączeń EIC i EIP zniżki będą wynosić średnio 15%. Cennik zatem powróci do poziomu sprzed 11 stycznia 2023 roku. Podróżni nowych cen mogą spodziewać się od 1 marca.

Przewoźnik tłumaczy, że niższe ceny zostały wprowadzone za sprawą m.in. zwiększonej rekompensaty dla PKP Intercity na 2023 rok w ramach umowy dot. świadczenia usług publicznych.

PKP Intercity

Zobacz także: Niemcy wprowadzają bilet z 49 euro. Na cały transport 

Oprócz niższych biletów przejazdowych obniżone mają zostać również opłaty za bilety odcinkowe, Kart Intercity (nielimitowane podróże Intercity w dowolnych relacjach) oraz opłaty za przewóz rowerów czy psa. W tym przypadku osoby, które dokonały zakupu biletów odcinkowych lub Karty Intercity mogą ubiegać się o wzrost kosztów za niewykorzystane przejazdy proporcjonalnie do niewykorzystanych dni.

Zobacz także: Niewypłacalność firm drastycznie wzrosła. Z drugiej strony liczba likwidacji spadła

PKP Intercity

Szybka reakcja na słowa premiera

Podwyżka cen biletów była tematem medialnym szeroko komentowanym w ostatnich tygodniach. Wzrost cen publicznie skrytykował m.in. premier. Mateusz Morawiecki stwierdził, że podwyżki są nie do zaakceptowania w obecnej formie i należy podjąć działania, aby powstrzymać wzrost cen (Więcej: Morawiecki nakazał PKP Intercity obniżenie cen biletów):

W ubiegłym tygodniu spotkałem się z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem, a także z zarządem PKP Intercity i poinformowałem ich, że żądam znacznej obniżki, a najlepiej powrotu do poprzednich cen. Ważne jest, aby Polacy mogli podróżować wygodnie i po jak najniższych kosztach.

Temat podwyżki cen biletów był komentowany zwłaszcza w kontekście nowego cennika, który wkrótce zacznie obowiązywać na A4 (Więcej: Kolejna podwyżka na A4! Ile zapłacą kierowcy za przejazd od kwietnia?). Jak z kolei podało Ministerstwo Infrastruktury, transport koleją jest coraz popularniejszy w Polsce. W 2022 roku z przewozów pociągami skorzystało  342,2 mln osób, co jest najlepszym wynikiem w XXI wieku.

W Bangkoku otwarto ogromny terminal. Największa stacja kolejowa w tej części Azji

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button