KolejowyTransport
Gorące newsy

Kremówki dla pasażerów Pendolino w rocznicę śmierci Jana Pawła II

Polskie kolejowe linie PKP Intercity postanowiły upamiętnić 18. rocznicę śmierci Jana Pawła II poprzez specjalną akcję. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że pasażerowie Pendolino otrzymali darmowe kremówki. Co więcej — z głośników wygłoszono komunikat upamiętniający papieża. Sama promocja spotkała się z mieszanymi uczuciami wśród internautów oraz klientów spółki.

Kontrowersje z PKP Intercity w rocznicę śmierci papieża JP II

2 kwietnia 2023 roku przypadała 18. rocznica śmierci Jana Pawła II, która przyciągnęła uwagę z powodu kontrowersyjnej akcji zorganizowanej przez PKP Intercity. Otóż pasażerowie pociągów Pendolino otrzymywali papieskie kremówki, o których Karol Wojtyła wspominał będąc w Wadowicach. Ponadto pracownicy spółki zostali zobligowani do przypięcia przypinek w barwach flagi Watykanu.

Zobacz również: Nowe lokomotywy dla PKP Intercity za ponad pół miliarda złotych!

Cała inicjatywa wywołała kontrowersje, ponieważ pracownicy PKP Intercity z reguły nie powinni być zmuszani do noszenia symboli religijnych. Tym bardziej nie powinno być mowy o wygłaszaniu komunikatów o charakterze religijnym. Warto przy tym dodać, że same kremówki były przechowywane poza lodówką, co mogło skutkować problemami zdrowotnymi. Dodatkowo na pudełkach nie znalazła się informacja o producencie ani składzie, co jest szczególnie ważne dla osób z alergiami lub nietolerancjami pokarmowymi.

Czytaj również: Nowy plan inwestycyjny PKP Intercity – pociągiem ku przyszłości?

Choć inicjatywa miała na celu wyłącznie oddać hołd Janowi Pawłowi II, to nie wszyscy byli z nią zgodni. Akcja wywołała kontrowersje, a wiele osób krytykowało jej organizatorów za wykorzystanie politycznej i religijnej symboliki.

Kontrowersje w Pendolino w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II

Nie można jednak zaprzeczyć, że akcja Fundacji Grupy PKP była efektywną formą przypomnienia o Janie Pawle II i jego wkładzie w historię Polski i Kościoła katolickiego. Niemniej jednak brak informacji na temat składu oraz przechowywania samych kremówek budzi poważne wątpliwości co do bezpieczeństwa ich spożywania.

PKP Intercity obniża ceny biletów! Nowy cennik zacznie obowiązywać od marca

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button