E-commerceInfo z rynku

Holenderski operator logistyczny otwiera trzy nowe oddziały w Polsce!

GLS Poland rozrasta się, w tym roku otworzono pięć oddziałów. Ekspansję zaplanowano zarówno na Pomorzu, jak i Śląsku, gdzie utworzono nowe filie. 

GLS Poland z nowymi oddziałami w 2022 roku 

Polski oddział międzynarodowego operatora logistycznego otworzył trzy nowe filie: Elbląg, Jaworzno i Ogrodzieniec. Jak przekazano, oddziały mają odciążyć logistycznie bieżącą infrastrukturę i warunkować rozwój rynków regionalnych.

Małgorzata Markowska, rzeczniczka GLS Poland przekazała, że obecnie kluczowym celem są inwestycje w rozwój infrastruktury. To właśnie rozwój sieci logistycznej ma pozwolić na reagowanie na zmiany rynkowe. Ponadto nowe filie miały znaczenie w kontekście przygotowania się do sezonu świątecznego.

Zobacz także: GLS wprowadza nowy program i stawia sobie za cel neutralność klimatyczną do 2045 roku

Dla rozwoju GLS w Polsce szczególnie ważny jest nowo powstały oddział w Elblągu. To właśnie ta filia odciąży oddział w Olsztynie i wpłynie na rozwój sieci logistycznej na terenie szeroko pojętego Pomorza. Elbląg ma przejąć część przesyłek, które dotychczas trafiały do lokalizacji Gdańsk-Straszyn i Starogard-Rywałd. Wydajność nowej linii wynosi 2100 paczek doręczonych i 1150 paczek odebranych dziennie.

Rozwój na Śląsku warunkuje efektywne operacje logistyczne

W planie rozwoju uwzględniono również Śląsk. To właśnie tam utworzono filie w Jaworznie (obsługa Jaworzna, Mysłowic i Bukowna) i Ogrodzieńcu (obsługa Dąbrowy Górniczej, Kluczy, Zawiercia, Ogrodzieńca, Pilicy, Żarnowca). W przypadku Jaworzna magazyn GLS ma powierzchnię 500 mkw, dwie bramy rozładunkowo-załadunkowe i siedem bram kurierskich. Dodatkowo od stycznia ma zostać zwiększona powierzchnia o 1000 mkw dzięki otwarciu nowego punktu logistycznego na terenie miasta. Po zrealizowaniu inwestycji łącznie będzie dysponować 18 bramami kurierskimi i 3 rozładunkowo-załadunkowymi. Oddział w Ogrodzieńcu ma odciążyć logistycznie Czeladź, dzięki jego dziennej wydajności wynoszącej 1000 paczek doręczonych i 700 odebranych.

Zobacz także: Rynek aplikacji mobilnych w UE został zdominowany przez Polskę

Obecnie GLS Poland ma 50 filii, z czego pięć oddziałów zostało otwartych w 2022 roku. W ramach sieci GLS w Polsce funkcjonuje również 5000 punktów Szybkiej Paczki. General Logistics Systems B.V. koncentruje się na rozwoju na regionalnych rynkach.

GLS przejmuje paryski start-up Tousfacteurs

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button