DrogowyTransport

Tesla zawiesza produkcję samochodów w zakładzie w Szanghaju

Zakład Tesli w Szanghaju został zamknięty z powodu rosnącej fali zakażeń COVID

Tesla zawiesiła w sobotę produkcję w swoim zakładzie w Szanghaju. Zakład Tesli w Szanghaju został zamknięty do końca roku z powodu rosnącej fali zakażeń COVID. Jeden z informatorów Reutersa poinformował, że pracownicy Tesli i jej dostawcy również zachorowali.

Zakład Tesli w Szanghaju wstrzymał działalność

Zakład Tesli w Szanghaju wstrzymał w sobotę produkcję samochodów. Amerykański producent samochodów odwołał poranną zmianę i powiedział wszystkim pracownikom w swoim najbardziej produktywnym centrum produkcyjnym, że mają przerwę. Reuters poinformował na początku tego miesiąca, że gigant samochodów elektrycznych planował zawiesić produkcję Modelu Y w fabryce od 25 grudnia do 1 stycznia.

Firma nie podała przyczyny zawieszenia prac, ale nie tajemnicą, że sytuacja ma związek z rosnącą falą zakażeń po złagodzeniu polityki „Zero COVID„. Jeden z informatorów Reutersa poinformował, że pracownicy Tesli i jej dostawcy również zachorowali na COVID, co stanowi poważne wyzwanie dla działalności firmy w ostatnim tygodniu roku. Tesla zmaga się również z podwyższonymi poziomami zapasów, ponieważ jej drugi co do wielkości rynek przygotowuje się na spowolnienie. W ostatnim tygodniu zakład w Szanghaju skupił się na produkcji samochodów na eksport.

Tesla

Czytaj też: Niemiecki polityk chce wstrzymania połączeń lotniczych z Chinami

Polityka „Zero COVID” tylko pogorszyła sytuację?

Po protestach przeciwko kontrowersyjnej polityce „Zero COVID”, Chiny zrezygnowały z masowych testów w miastach i regionach, w których pojawiły się ogniska choroby. Oficjalnie Chiny zgłaszają stosunkowo niską liczbę przypadków i niewielką liczbę zgonów. Jednak ponieważ zakończyły program masowych testów, chińskie władze nie mają już wiarygodnych danych dotyczących liczby infekcji. Pojawiły się doniesienia o zapełnianiu się szpitali pacjentami, a Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poprosiła chiński rząd o dostarczenie konkretnych danych na temat choroby i przyjęć do szpitali.

Eksperci uważają, że przez ciągłe lockdowny i surową politykę antypandemiczną, wiele osób nie nabyło „hybrydowej odporności”. Oznacza to, że Chińczycy nie uzyskali ochrony ani dzięki szczepieniom, ani po narażeniu na kontakt z wirusem i przechorowaniu COVID. Dodatkowo Chiny stosowały na swoich obywatelach tylko szczepionki produkcji krajowej: CoronaVac, wyprodukowaną przez firmę o nazwie Sinovac, oraz Sinopharm. Zarówno szczepionki Sinovac, jak i Sinopharm są mniej skuteczne niż szczepionki mRNA produkowane przez Pfizera i Modernę, które były szeroko stosowane w krajach zachodnich. Badanie przeprowadzone w USA sugeruje, że CoronaVac – częściej stosowana z tych dwóch szczepionek – jest tylko w 66% skuteczna w ochronie przed zakażeniem i w 86,3% skuteczna w zapobieganiu śmierci.

Czytaj też: Zamieszki w Chinach mogą wpłynąć na światowe rynki

Pepsi stawia na ciężarówki Tesla Semi. Będą wozić chipsy Lay’s

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button