Info z rynku

Polska sieć ma już ponad dziewięć tysięcy sklepów. Nowe punkty otwarto przy autostradzie

Żabka Polska otworzyła dwa jubileuszowe sklepy. Będą one obsługiwać kierowców, a nowy format odznacza się szeroką ofertą gotowych produktów garmażeryjnych. Czy okaże się konkurencją dla stacji benzynowych? 

Jubileuszowe sklepy Żabka Polska przy A2

Otwarto nowe punkty w miejscach obsługi podróżnych, tzw. MOP-ach. Pierwszy z nich stanął w Gnilcu (ostatni punkt postojowy przed niemiecką granicą), drugi natomiast w Sośnie (pierwszy punkt postojowy po wjeździe do Polski z Niemiec). Rozwój nowego formatu sklepów opierał się o badania rynkowe. Zgodnie z zebranymi danymi kierowcy przeznaczają na postój w wyznaczonych punktach MOP od 15 minut do 1 godziny. Zdaniem Grupy czas ten może być przeznaczony na spożycie drobnego posiłku. Z tej przyczyny podjęto decyzję o utworzeniu nowych sklepów właśnie w tych nietypowych dla handlu lokalizacjach. Sklepy te mają być czynne całą dobę, a dzięki kasom samoobsługowym robienie zakupów ma być szybsze.

Zobacz także: Rynek aplikacji mobilnych w UE został zdominowany przez Polskę

Adam Manikowski, wiceprezes zarządu Grupy Żabka, dyrektor zarządzający Żabka Polska przekazał w komunikacie prasowym:

Jesteśmy siecią bliską potrzeb naszych klientów. Dlatego od kilku lat tworzymy nowe formaty sklepów, dostosowanych do lokalizacji i oczekiwań konsumentów, ale również dajemy szansę naszym franczyzobiorcom na prowadzenie dobrego, lokalnego biznesu. Dzisiaj otwieramy nowy rozdział w naszym rozwoju i debiutujemy z unikalnym w skali kraju konceptem. Odpowiadając na potrzeby podróżnych na autostradzie A2, uruchamiamy dwa, jubileuszowe sklepy nr 9000 i 9001 w miejscach odpoczynku dla kierowców. Nasz nowy koncept to przyjazne miejsce dla podróżnych, gdzie nie tylko mogą zjeść smacznego hot doga czy napić się kawy, ale również skorzystać z szerokiej oferty kanapek, sałatek czy produktów roślinnych. 

Zobacz także: Holenderski operator logistyczny otwiera trzy nowe oddziały w Polsce!

Nowy format sklepów przy autostradzie

We wnętrzu wydzielono przestrzeń na spożycie posiłku w formie strefy gastronomicznej ze stolikami. Całkowita powierzchnia każdego sklepu wynosi ok. 135 mkw., a powierzchnia sali sprzedaży ok. 90 mkw.  Pawilony te zostały utworzone przy wykorzystaniu kontenerów. Sklepy Żabka na MOP-ach na koncesyjnym odcinku A2 prowadzone będą przez franczyzobiorców pochodzących z Krosna Odrzańskiego. Oferta dostępna w sklepach przy drodze będzie znacznie poszerzona. Mowa przede wszystkim o produktach gastronomicznych, w tym ofercie roślinnej. Ma być też więcej ciepłych przekąsek, kawy oraz kanapek czy sałatek.

Ponad 9000 sklepów Żabka w Polsce prowadzonych jest przez 7600 franczyzobiorców. W lutym bieżącego roku otworzono 8000. sklep. W tym roku wprowadzono również format Żabka Eko Smart. Sieć zdecydowała się również na rozwój placówek sezonowych w miejscowościach turystycznych.

Tesla zawiesza produkcję samochodów w zakładzie w Szanghaju

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button