IntralogistykaMagazyny

Niemiecki producent prezentuje inteligentny system czujników magazynowych

Niemiecki producent Sick zaprezentował system czujników, który ma stanowić podstawę wielu rozwiązań automatycznych. Opracowany zestaw sensorów pozwoli na bezkolizyjny transport ładunków w obiektach logistycznych. 

Sick stosuje holistyczne podejście do automatyzacji magazynów

Niemiecka firma Sick przedstawiła nowy system czujników, który ma być niezbędny w gospodarce magazynowej przyszłości. Układ sensoryczny umożliwia układanie niestabilnych wymiarowo ładunków.

Celem firmy jest oferowanie kompleksowych rozwiązań, które obejmują obsługę ładunków, lokalizację, wykrywanie otoczenia i robotykę. Zdaniem producenta, aby wszystkie procesy przebiegały płynnie w warunkach obiektów logistycznych, technologie powinny się zaziębiać. W tym celu firma Sick łączy swoje technologie czujników i know-how z zakresu gospodarki magazynowej.

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Zobacz także: Dlaczego ceny warzyw w sklepach są obecnie aż tak wysokie? To nie tylko inflacja

Kompletne portfolio firmy Sick opracowane wraz z innymi firmami technologicznymi z Niemiec ma przyczynić się do wzrostu efektywności operacji intralogistycznych. Obecnie rośnie znaczenie systemów transportu bezzałogowego w intralogistyce przy jednoczesnej presji na wzrost wydajności.

Zobacz także: Branżometr Inelo i PITD. Transport w 2022 roku w cieniu inflacji

Sensoryczne wskaźniki jako podstawa automatycznych rozwiązań logistycznych

W badaniach nad technologią sensorycznych wskaźników uczestniczyła również firma EK. Opracowano oprogramowanie do automatycznego układania niestabilnych wymiarowo ładunków za pomocą pojazdów AGV, w którym kamery 3D i oprogramowanie do przetwarzania obrazu są optymalnie skoordynowane. Co więcej, pakiet wykrywania lokalizacji obejmuje również usługę sterowania ruchem. Wsparciem okazał się partner Jungheinrich. Firmom Jungheinrich i SICK udało się połączyć wyższą wydajność pojazdu z maksymalnym bezpieczeństwem, łącząc inteligentne czujniki bezpieczeństwa w AGV.

Kompletne portfolio rozwiązań technologicznych ma dać firmie znaczącą przewagę rynkową. Pozwoli to nie tylko na oferowanie kilku rozwiązań w pakiecie, ale również zwiększy zaufanie konsumentów do podobnych rozwiązań. Producent Sick uważa, że odpowiednio zaprogramowane, zinterpretowane i zwizualizowane czujniki zapewniają bezpieczeństwo i większą wartość dodaną, nawet w przypadku wyzwań związanych z wielkością partii. System sensorów ma się przysłużyć do produkcji inteligentnych rozwiązań, w tym robotów wspomagających poszczególne procesy magazynowe.

MSC: Jesteśmy gotowi na paliwa alternatywne dla statków

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button