E-commerceInfo z rynku

GLS przejmuje paryski start-up Tousfacteurs

GLS przejmuje francuski start-up zajmujący się opracowywaniem technologii cyfrowych dla branży kurierskiej. Po sfinalizowaniu transakcji klienci Grupy zyskają dostęp do nowych usług cyfrowych w zakresie dostaw ostatniej mili. 

GLS przejmuje start-up Tousfacteurs

Grupa GLS przejmuje francuski start-up technologiczny Tousfacteurs. Firma technologia zajmuje się opracowywaniem technologii dla biznesowego działu e-commerce. Paryski start-up został założony w 2015 roku.

GLS i Tousfacteurs współpracują, począwszy od 2019 roku. Grupa korzystała m.in. z dostaw rowerowych w obrębie stolicy Francji. Z czasem gigant logistyczny wdrażał kolejne rozwiązania cyfrowe opracowane przez młodą firmę technologiczną, mowa głównie o usłudze Track & Engage.

Nicolas Robert, dyrektor zarządzający GLS France, mówi o przejęciu:

Dzięki przejęciu Tousfacteurs wzmocnimy nasz potencjał w zakresie rozwiązań cyfrowych i przyjaznych środowisku. Tousfacteurs zapewni nam szybki dostęp do wspaniałych, innowacyjnych rozwiązań, co pozwoli nam na doskonalenie w jednym z najważniejszych dla nas obszarów, jakim jest doświadczenie klienta. 

Zobacz także: Vinted uruchamia Vinted Go. W planach sieć skrytek i platforma wysyłkowa

Rozwój dostaw ostatniej mili

Założyciele Tousfacteurs Benjamin Levine i Youssef Tagemouat pozytywnie wypowiadają się o współpracy z gigantem logistycznym. Przedsiębiorcy mówią o sporej szansie, jaką jest dostęp do międzynarodowej sieci GLS, co pozwoli na skalowanie działalności:

Będziemy mogli skalować naszą działalność znacznie szybciej, zachowując jednocześnie cel, który przyświecał nam od samego początku: opracowywanie innowacyjnych, zrównoważonych i efektywnych rozwiązań dla firm kurierskich i ich klientów.

Co istotne, Tousfacteurs zachowa swoją tożsamość wizerunkową. Założyciele start-upu będą kontynuować prace nad rozszerzeniem usług cyfrowych na większe obszary, również rynek międzynarodowy.

Zobacz także: Odroczone płatności zyskują na znaczeniu. Rynek wzrósł o 400% w skali roku

Po sfinalizowaniu transakcji Grupa GLS rozszerzy zakres usług oferowanych w ramach Tousfacteurs. Klienci  zyskają cyfrowe rozwiązania na etapie doręczenia ostatniej mili. Grupa GLS pracuje nad optymalizacją ostatniego etapu dostawy, który wiąże się ze sporymi kosztami. Dzięki usługom cyfrowym międzynarodowy dostawca usług kurierskich będzie starał się wpłynąć na rosnące koszty związane z transportem przesyłek.

Platforma handlu społecznościowego CityMall zwalnia 191 pracowników

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button