E-commerceMagazyny

Turecki OPLOG zebrał 11 mln euro. Otworzy magazyn na Wyspach

OPLOG, firma fulfilmentowa z Turcji, pozyskała od Esas 11 mln euro na rozwój i dzięki tym pieniądzom otworzy przed końcem roku magazyn w Wielkiej Brytanii. Dodatkowo firma od przyszłego roku chce wykorzystać robotykę w swoich centrach logistycznych.

OPLOG otworzy magazyn w Wielkiej Brytanii

OPLOG, założony w 2013 roku, to firma fulfilmentowa z siedzibą w Stambule. Firma oferuje inteligentne magazyny, które obsługują wszystko, od przechowywania produktów po przygotowanie i dostarczenie zamówienia. Teraz firma pozyskała 11 milionów euro finansowania. Dzięki zastrzykowi kapitału, OPLOG planuje przed końcem roku otworzyć magazyn w Wielkiej Brytanii, w którym w ciągu pierwszych 18 miesięcy funkcjonowania pracę znajdzie ponad 100 osób. Obecnie prowadzi magazyny w tureckich miastach Gebze, Dilovasi i Ankara.

Pieniądze zostaną również przeznaczone na dalsze badania i rozwój produktów. OPLOG jest znany z własnego oddziału robotyki o nazwie TARQAN. Firma twierdzi, że chce obsługiwać robotykę wewnętrzną w swoich centrach logistycznych, począwszy od pierwszego kwartału 2023 roku. Każdy magazyn ma wykorzystywać do 50 robotów. Firma przekazała, że odnotowała 91-procentowy wzrost liczby zrealizowanych jednostek w ujęciu rok do roku. Założyciel i dyrektor naczelny Halit Develioglu komentuje na stronie internetowej firmy:

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

OPLOG został założony dziewięć lat temu i działa do dziś, aby rozwijać e-commerce, umożliwiając globalnym firmom, a także markom, oferowanie klientom bezproblemowych doświadczeń po zakupie.

Czytaj też: CEVA Logistics otworzy nowe centrum fulfillment w Sulechowie

Atrakcyjna inwestycja

Halit Develioglu zauważa, że zautomatyzowane centra fulfillment muszą wyróżniać się na zatłoczonym rynku. Opracowana przez firmę technologia magazynuje produkty sprzedawców i przygotowuje zamówienia w ich imieniu. Zarządza również dostawami za pomocą mieszanki oprogramowania i robotyki.

Logistyka jest złożona, ale magazyn składa się z dwóch głównych elementów: czterech ścian i dachu, a następnie pracujących tam ludzi. Nasza technologia optymalizuje te dwa komponenty – powiedział Develioğlu.

Firma uzyskała środki od Esas, czyli wiodącej firmy private equity w Turcji, która dokonała już wielu innych inwestycji technologicznych, między innymi w usługi dostawy produktów spożywczych na żądanie Getir, platformę marketingową wykorzystująca sztuczną inteligencję Insider, firmę tworzącą gry mobilne Libra oraz producenta laboratoryjnie hodowanych diamentów Appsilon.

Wizja Halita dotycząca przyszłości e-commerce oraz zaangażowanie OPLOG we wprowadzanie robotyki na rynek sprawiają, że firma jest atrakcyjną inwestycją – stwierdziło Esas.

Czytaj też: Turecka gospodarka z dużą inflacją i olbrzymim wzrostem

Octopia Fulfillment wchodzi na rynek brytyjski i niemiecki

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button