LotniczyTransport
Gorące newsy

China Airlines zaprezentowała nowy… Pikachu Airbus A321neo

Przewoźnik China Airlines wreszcie ujawnił swój „Pikachu Jet CI”, przedstawiający pierwszy w historii samolot Airbus A321neo w barwach Pokémon. Wyjątkowy rysunek został wykonany na jednym z samolotów linii lotniczych, o numerze rejestracyjnym B-18101, który był również pierwszym tego typu samolotem dostarczonym liniom lotniczym w listopadzie zeszłego roku.

Pikachu na jednym z samolotów Airbus

Dekoracja samolotu powstała w wyniku udziału China Airlines w projekcie The Pokémon Company „Latający Pikachu”. W zamian za to, The Pokémon Company zaprojektowało malowanie kadłuba wyłącznie dla tajwańskiego przewoźnika. Malowanie Pokémonów na kadłubie samolotu zajęło około trzech tygodni.

W procesie malowania wykorzystano około 36 różnych rodzajów farb, a kadłub stopniowo malowano pastelowymi odcieniami pomarańczu, różu i fioletu. Te jasne, pastelowe kolory uzupełniają barwy korporacyjne China Airlines i logo kwiatu śliwy na płetwie ogonowej, dzięki czemu gradient tworzy rozgwieżdżone nocne niebo wschodzące o świcie.

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Wybrany do malowania samolot Airbus A321neo to najnowszy samolot pasażerski nowej generacji wprowadzony przez China Airlines. Malowanie było międzynarodowym wysiłkiem, w który zaangażowani byli najlepsi inżynierowie z China Airlines Maintenance Division oraz japońscy eksperci od malowania, którzy udali się aż na Tajwan – powiedział prezes China Airlines, Su-Chien Hsieh, świętując ujawnienie nowego dzieła.

Wliczając Pikachu, głównego Pokémona, na kadłubie Airbus A321neo znalazło się łącznie jedenaście postaci Pokémonów, takich jak Togekiss, Munna, Jigglypuff, Snorlax, Swablue, Slowpoke, Teddiursa i Shaymin. Nieco bardziej szczegółowym detalem jest to, że nad oknem kokpitu widoczne jest ukryte jajko z Pikachu i Shayminem, które witają świat niczym piloci lecący samolotem.

China Airlines zaprezentowała nowy... Pikachu Airbus A321neo
China Airlines
China Airlines zaprezentowała nowy... Pikachu Airbus A321neo
China Airlines

Czytaj też: Działania Rosji uderzyły w Finnair. Przewoźnik zwolni 200 pracowników

Wyjątkowa podróż z Pokémonami

China Airlines ma nadzieję, że samolot zapewni nostalgię i dodatkowe emocje pasażerom, gdy dotrą do miejsca, w którym spędzą wakacje. Zanim jednak „Pikachu Jet CI” wyruszy w swój pierwszy komercyjny lot pasażerski, tajwański przewoźnik zorganizował 30 września jednodniową charytatywną mikropodróż samolotem Airbus A321neo na trasie Taoyuan-Taipei/Songshan.

Następnie 2 października wyjątkowy samolot wystartuje w swój pierwszy lot na trasie Taipei/Songshan-Tokio/Haneda przewożąc fanów Pokémon w każdym wieku. Aby uczcić inauguracyjny lot, kilka postaci Pokémon, po odprawie, dołączy do pasażerów w postaci kart pokładowych i plakietek z imionami. Na pokładzie samolotu znajdą się również ekskluzywne artykuły związane z Pokémonami, takie jak tematyczne posiłki, podkładki pod tace, papierowe kubki, poduszki i przekąski. Personel pokładowy zostanie ubrany w fartuchy z Pikachu podczas podawania posiłków.

Czytaj też: Ceny w Chinach rosną wolniej, niż przypuszczano. Jaką strategię przyjmie Pekin?

China Airlines zamawia cztery samoloty transportowe Boeing 777F

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button