DrogowyE-commerceTransport

UPS powiększy flotę pojazdów elektrycznych w Hongkongu

UPS rozszerza swoje działania na rzecz zrównoważonego rozwoju w Hongkongu. Firma ogłosiła, że przyspieszy inwestycje w ekologiczne pojazdy. UPS powiększy flotę o 15 pojazdów elektrycznych, które będą służyć do odbioru i dostarczania paczek na ulicach Hongkongu.

UPS powiększy flotę o 15 pojazdów elektrycznych

W oświadczeniu, UPS podał, że do końca 2023 roku powiększy flotę o dodatkowe 15 pojazdów elektrycznych (EV). Dziewięć z nich to Peugeot e-Traveller w wersji full panel van. UPS będzie pierwszą firmą logistyczną, która wdroży ten model do odbioru i dostarczania paczek na ulicach Hongkongu.

Ta inwestycja w pojazdy elektryczne dodatkowo wyznacza misję UPS, polegającą na budowaniu zielonej floty w Hongkongu i przyczynianiu się do realizacji najnowszych celów w zakresie środowiska, społeczeństwa i zarządzania (ESG) – oświadczył UPS.

UPS dodał, że oddział w Hongkongu rozpoczął budowę zielonej floty już w 2017 roku, czyli jeszcze przed działaniami miejscowego rządu, mającymi promować korzystanie z ekologicznych pojazdów. Firma podała, że w zeszłym roku UPS Hongkong zainwestował ponad 1 milion dolarów hongkońskich (633,4 mln zł) w poprawę zrównoważonego rozwoju w swoich operacjach logistycznych, a inwestycje te będą rosły w nadchodzących latach.

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Firma zauważyła, że po dodaniu 15 nowych pojazdów elektrycznych, UPS Hong Kong będzie teraz dysponował flotą 20 elektryków i planuje pełną elektryfikację swojego Centrum Operacyjnego Wing Hong (WHC) w 2023 roku, poprzez zastąpienie wszystkich istniejących furgonetek zasilanych olejem napędowym przez samochody elektryczne.

Czytaj też: Randy Marion zamówił w 2000 elektrycznych vanów Blue Arc

Elektryfikacja floty naziemnej

Patrząc w przyszłość, UPS wyznaczył cel osiągnięcia ponad 30% elektryfikacji floty naziemnej w Hongkongu do 2026 roku. Toruje tym samy drogę do osiągnięcia długoterminowego globalnego celu firmy, jakim jest osiągnięcie neutralności węglowej do 2050 roku.

Zrównoważony rozwój jest kluczowym celem dla UPS na całym świecie. W Hongkongu poczyniliśmy znaczne postępy, przekształcając nasze operacje w bardziej ekologiczne i zrównoważone, ale dopiero zaczynamy. Stawiamy sobie ambitne cele w zakresie ochrony środowiska, aby promować bardziej ekologiczną i zrównoważoną przyszłość dla wszystkich – powiedziała  Lauren Zhao, dyrektor zarządzająca UPS Hong Kong i Makau.

UPS w swoim Raporcie o zrównoważonym rozwoju z 2021 roku zapowiedział, że do 2025 roku firma chce wykorzystywać 40% alternatywnego paliwa w operacjach naziemnych i 25% odnawialnej energii elektrycznej, zasilającej jej obiekty na całym świecie. Do 2035 roku celem jest osiągnięcie 30% zrównoważonego paliwa lotniczego w swojej sieci lotniczej i 50% redukcji CO2.

Czytaj też: Europa wydaje lub planuje wydać 500 mld euro na walkę z kryzysem energetycznym

Departament Transportu USA zatwierdził plany rozwoju infrastruktury ładowania elektryków

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button