Magazyny

CEVA Logistics otworzy nowe centrum fulfillment w Sulechowie

CEVA Logistics planuje otwarcie nowego centrum fulfillment w województwie lubuskim. Inwestycja powstaje w ramach współpracy z BestSecret, europejską platformą sprzedażową on-line. 

CEVA Logistics rozszerza współpracę z firmą BestSecret

W ramach długoterminowego partnerstwa biznesowego CEVA Logistics będzie odpowiadać za obsługę logistyczną marki. Działalność operacyjna w obiekcie ma się rozpocząć już wiosną 2023 roku. Nowe centrum będzie zlokalizowane w Sulechowie, położonym w województwie lubuskim w pobliżu granicy z Niemcami. Zarówno za projekt, jak i uruchomienie centrum logistycznego odpowiadają obie firmy działające w ścisłej współpracy.

Zobacz także: CEVA Logistics finalizuje przejęcie Ingram Micro CLS. Wartość transakcji wynosi 3 mld USD

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Obsługa logistyczna będzie obejmować prawie 3 tys. marek, w tym wysyłkę zamówień do klientów BestSecret w całej Europie. CEVA w centrum fulfillment zajmie się przyjmowaniem towarów przechodzących przez kontrolę jakości, składowaniem, kompletacją zamówień oraz wysyłką.

Zobacz także: Dochody biednych Polaków są już wyżej niż dochody biednych Hiszpanów i Włoch

Nowa inwestycja z lubuskim Sulechowie

W województwie lubuskim w Sulechowie powstaje centrum fulfillment typu greenfield. Jak informuje CEVA, w ramach projektu ma powstać dużo doków załadunkowych, aby sprostać oczekiwaniom firmy BestSecret. Wewnątrz powstanie szeroka gama urządzeń pakujących, które mają istotnie przyspieszyć procesy logistyczne. Projekt obiektu zakłada możliwość rozszerzania oraz dodawania nowych funkcjonalności, w odpowiedzi na wymagania rynkowe lub operacyjne.

Centrum ma zostać wyposażone również w nowoczesne narzędzia służące automatyzacji procesów, w tym system sortowania. Strefa składowania obejmie pięciopoziomową pick tower. Przekazano także, że aby wesprzeć rozwój BestSecret, CEVA i BestSecret opracowały strukturę modułową, która pozwoli na jak najszybszy rozwój działalności. Według oczekiwań pojemność centrum logistycznego w Sulechowie wzrośnie co najmniej 1,5-krotnie w porównaniu do istniejącego centrum logistycznego BestSecret na terenie Niemiec.

Markus Schmücker, globalny lider sektora e-commerce, CEVA Logistics, powiedział, że inwestycja powstaje w ramach długoterminowego planu rozwojowego obu firm. Dodał, że zarządzając centrum logistycznym Sulechów, można aktywnie wspierać ekspansję BestSecret na rozwijającym się europejskim rynku modowym.

Rohlig Suus Logistics otworzy pierwszy magazyn w Czechach

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button