DrogowyTransport

DB Schenker finalizuje przejęcie 40-letniej firmy USA Truck

Amerykańskie przedsiębiorstwo USA Truck zostało przejęte przez DB Schenker. Niemiecki operator finalizuje fuzję. 

DB Schenker finalizuje przejęcie USA Truck

DB Schenker zajmuje się obecnie finalizacją przejęcia USA Truck, jednego z największych dostawców rozwiązań transportowych w Stanach Zjednoczonych. Niemiecki operator ma w ten sposób zwiększyć swój potencjał o 1900 pojazdów. Do amerykańskiego zespołu dołączy również 7000 osób.

Transakcja została oficjalnie zatwierdzona przez akcjonariuszy USA Truck na spotkaniu, które odbyło się 12 września 2022 roku. Zgodnie z warunkami umowy dotyczącej fuzji akcjonariusze USA Truck otrzymają 31,72 USD w gotówce za każdą posiadaną akcję zwykłą. Istotną zmianą jest, że amerykańskie przedsiębiorstwo będzie działać w ramach DB Schenker, a więc nie będzie notowane na giełdzie NASDAQ.

Zobacz także: Amazon wstrzymuje budowę nowych magazynów w Hiszpanii

Szansa na szeroko zakrojoną ekspansję rynkową

Jochen Thewes, Chief Executive Officer, DB Schenker zwrócił uwagę na ekspansję na tamtejszy rynek, która ma być wspierana poprzez obecny udział w rynku, jak i zasięg geograficzny.

Firma USA Truck została założona w 1983 roku. Zajmuje się świadczeniem usług w zakresie przewozu towarów dla szerokiej i różnorodnej bazy klientów w całej Ameryce Północnej. Przed fuzją przedsiębiorstwo współpracowało z 36000 aktywnymi przewoźnikami kontraktowymi. Zaletą strategiczną jest dysponowanie siecią terminali we wschodniej części USA, a także krajową siecią partnerów logistycznych.

Zobacz także: Duński rząd wprowadza kontrolę czynszów. Trwają prace nad nowym indeksem dla wynajmujących

Przejęcie oznacza również większy udział w rynku i zasięg geograficzny. DB Schenker zatrudnia w Stanach Zjednoczonych około 9000 pracowników w ponad 40 lokalizacjach. Niemiecki operator dysponuje 55 centrami logistycznymi, gdzie wykorzystuje powierzchnię dystrybucyjną o wielkości przekraczającej 21 milionów stóp kwadratowych. Na amerykańskim rynku DB Schenker oferuje transport lądowy, lotniczy i morski, a także kompleksowe rozwiązania logistyczne i usługi zarządzania globalnym łańcuchem dostaw z jednego źródła. Jak zaznaczono w komunikacie, system dostaw oceanicznych obejmuje cotygodniowe połączenia ekspresowe ze wszystkich głównych punktów i portów w USA do ponad 150 lokalizacji. Huby konsolidacji eksportu DB Schenker znajdują się w Seattle, San Francisco, Los Angeles, Houston, Atlancie, Miami, Charleston, Nowym Jorku i Chicago.

Kögel wprowadza nowy system ostrzegania, który ma zwiększyć bezpieczeństwo na drogach

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button