DrogowyTransport

Fragment S7 oddany do użytku. Odcinek między Napierkami a Płońskiem w całości dwujezdniowy

Kierowcy mogą już korzystać z nowego odcinka trasy S7 między Napierkami a Płońskiem, który został oddany do użytku. W regionie na niektórych obszarach są jeszcze przewężenia, które mają być sukcesywnie likwidowane. 

Kolejny fragment S7 udostępniony kierowcom

GDDKiA poinformowała, że udostępniono do ruchu fragment kluczowej drogi. Ostatnie 9 km drugiej jezdni drogi ekspresowej S7 Pieńki – Płońsk, od węzła Dłużniewo do Płońska zostało oddane. Tym samym kierowcy mają do dyspozycji dwie jezdnie od granicy województw warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego do Płońska. Łącznie jest to 71 km.

Pozostała część trasy od Napierek do Dłużniewa również została objęta ograniczeniem prędkości do 80 km/h. Docelowa organizacja ruchu ma być stopniowo wdrażana na przełomie września i października.

Zobacz także: Brak kierowców uderza w transport miejski. Kryzys w Krakowie

GDDKiA

S7 między Napierkami a Płońskiem – etapy powstawania inwestycji

Budowę drogi S7 w regionie podzielono na cztery etapy, będące jednocześnie odcinkami realizacyjnymi: Napierki – Mława (ok. 14 km), Mława – Strzegowo (ok. 21,5 km), Strzegowo – Pieńki (ok. 22 km) oraz Pieńki – Płońsk (ok. 13,7 km). W ramach inwestycji utworzono 70 obiektów inżynieryjnych i dziewięć węzłów. Łączny koszt inwestycji wynosi 1,6 mld zł. Inwestycja otrzymała wsparcie w ramach dofinansowania ze środków Unii Europejskiej.

Zobacz także: Czy Polsce grozi blackout? Polski Instytut Ekonomiczny: nie

Nie oznacza to jednak całkowitego zakończenia prac. Jak podaje GDDKiA, na odcinku pomiędzy węzłem Dłużniewo i obwodnicą Płońska kierowcy mogą korzystać z obu pasów jezdni w kierunku Warszawy (limit prędkości do 80 km/h). Limit ograniczenia prędkości ma być sukcesywnie znoszony, wraz z postępem prac drogowych.

Na trasie są również dwa przewężenia. Pierwsze z nich przy węźle Dłużniewo. Według informacji przekazanych przez GDDKiA, do 26 sierpnia mają zostać zamontowane tam bariery, a kierowcy będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu. Drugie znajduje się natomiast na połączeniu z obwodnicą Płońska, które ma zniknąć w najbliższych dniach po ustawieniu betonowych barier rozdzielających jezdnie. Do momentu zdjęcia przewężeń kierowców obowiązuje limit prędkości do 60 km/h.

Rozpoczął się remont kolejnego odcinka A2. Możliwe utrudnienia w ruchu

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button