DrogowyTransport

Rozpoczął się remont kolejnego odcinka A2. Możliwe utrudnienia w ruchu

W Wielkopolsce rozpoczyna się remont A2, który obejmie odcinek pomiędzy Nowym Tomyślem a Poznaniem. Wobec prowadzonych prac zaplanowano tymczasową zmianę organizacji ruchu. 

Remont A2 – możliwe tymczasowe utrudnienia w ruchu

18 sierpnia rozpoczął się kolejny etap remontu autostrady A2 na odcinku pomiędzy Nowym Tomyślem a Poznaniem. Jak przekazano w oficjalnym komunikacie prasowym, wobec tego wyłączona z użytku zostanie nitka południowej autostrady na odcinku ok. 6 kilometrów (między 134 km a 140 km A2) oraz łącznice zjazdowe na węźle autostradowym w Buku.

Od 18 sierpnia nie będzie możliwości zjazdu z autostrady dla kierujących pojazdami z kierunku Świecka, natomiast od 22 sierpnia dla kierowców jadących z kierunku Poznania.

Zobacz także: Budowa elektrowni jądrowej w Polsce przyniesie znaczne korzyści!

Autostrada Wielkopolska

Zobacz także: Nowe przejście graniczne z Ukrainą powstanie wcześniej, niż zakładano

Autostrada Wielkopolska – kolejny etap prac remontowych

Jak zaznaczono, remont jest realizacją wieloletniego planu prac remontowych na odcinku Nowy Tomyśl – Poznań Zachód. Etap, który rozpoczął się 18 sierpnia obejmie remont węzła autostradowego w Buku (ok. 140 km A2). W oficjalnym komunikacie przekazano, że:

Na tym etapie, 18 sierpnia br., zostanie wyłączona z użytkowania łącznica zjazdowa węzła Buk dla kierowców jadących z kierunku Świecka. Objazd zostanie poprowadzony od węzła Nowy Tomyśl, drogą wojewódzką 305 (DW305), następnie drogą wojewódzką nr 308 (DW308) oraz drogą DW307 do Buku.

22 sierpnia nastąpi natomiast wyłączenie łącznicy zjazdowej na węźle Buk dla kierowców podróżujących z kierunku Poznania. W związku z prowadzonymi pracami zarządzony zostanie objazd przez Poznań Zachód, drogę S11 do węzła Poznań Ławica i dalej drogą wojewódzką nr 307 (DW307) do Buku.

Autostrada Wielkopolska

Jak zaznaczono, równolegle mają być prowadzone prace na nitce południowej na odcinku ok. 6 km (między km 134+320 a km 140+260). Remont wymaga, aby ruch został całkowicie przeniesiony na nitkę północną i został poprowadzony dwukierunkowo.

Pomimo że spółka zobowiązała wykonawcę do terminowego zakończenia remontu drogi, warunki atmosferyczne mogą wpłynąć na terminowość prac. Spółka tłumaczy również, że Autostrada Wielkopolska jest jedną z najczęściej uczęszczanych dróg w Polsce, a większość pojazdów to transport ciężki, wobec tego częste remonty są konieczne, aby utrzymać nawierzchnię bitumiczną w odpowiednim stanie.

Ministerstwo Infrastruktury wprowadza odstępstwa od czasu pracy kierowców

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button