Lotniczy

PLL LOT anulują loty do Sri Lanki! Kierunek usunięty z systemu rezerwacyjnego

Polskie Linie Lotnicze LOT usunęły z systemu rezerwacyjnego Międzynarodowy Port Lotniczy w Colombo. W związku z problemami gospodarczymi Sri Lanki, loty zostaną wstrzymane do odwołania. 

PLL LOT wstrzymują loty do Sri Lanki

Polskie Linie Lotnicze LOT rezygnują z rejsów do Sri Lanki. Państwo jest ogarnięte problemami wewnętrznymi, które mogą prowadzić do eskalacji przemocy. Po zmianach kierunek ten zostanie usunięty z serwisu rezerwacyjnego. Osoby, które wcześniej dokonały rezerwacji biletów lotniczych, zostały powiadomione mailowo o wstrzymaniu rejsów i zwrocie środków.

W obecnej sytuacji samoloty latające na wyspę Cejlon zmuszone są lądować w Indiach, aby uzupełnić paliwo. Z powodu kryzysu tankowanie na wyspie jest niemożliwe. Jak podaje Rynek Lotniczy, połączenie do Colombo nie zostanie otwarte również w zbliżającym się sezonie jesiennym.

Zobacz także: W Indiach pracuje dwa razy więcej pilotów płci żeńskiej niż w USA. Z czego to wynika?

Problemy azjatyckiego państwa piętrzą się z tygodnia na tydzień

Na wyspie brakuje przede wszystkim benzyny. Każdego dnia na stacjach ustawiają się kilometrowe kolejki mieszkańców w oczekiwaniu na dostawy. W państwie brakuje także podstawowych artykułów, w tym leków. W związku z eskalacją napięć rośnie niebezpieczeństwo, które może również zagrażać podróżującym.

Według analityków gospodarczych Sri Lanka nie jest w stanie sama wyjść z kryzysu. Obecnie trwają rozmowy z MFW oraz państwami oferującymi pomoc finansową (Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj: Premier Sri Lanki ogłosił, że gospodarka całkowicie się załamała. Paliwa wystarczy na kilka dni oraz Bank Światowy udziela 600 mln USD wsparcia Sri Lance. Czy doraźna pomoc wystarczy?).

Zobacz także: PLL LOT będą wykorzystywać paliwo SAF z posmażalniczych olejów spożywczych

Sri Lanka, jako kierunek turystyczny, w ostatnich latach cieszył się sporą popularnością, głównie z uwagi na niskie ceny. W związku z dotkliwym kryzysem wewnętrznym coraz więcej międzynarodowych przewoźników wycofuje się z obsługi tego rejsu do odwołania. PLL LOT rozpoczęły realizację połączenia jeszcze przed pandemią w listopadzie 2019 roku.

PLL LOT wprowadzają zmiany w rezerwacji biletów lotniczych

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button