DrogowyTransport

Turecka firma będzie remontować ważny odcinek S17

Tureckie przedsiębiorstwo zajmie się remontem ważnego odcinka Zamość Południe – Tomaszów Lubelski. Remont drogi S17 ma ruszyć już wkrótce, podpisanie kontraktu planowane jest w IV kwartale tego roku. 

Remont S17 – turecka firma wygrała przetarg na remont kluczowego odcinka

Turecka firma Kolin İnşaat Turizm Sanayi Ve Ticaret będzie remontować odcinek drogi S17. Projekt opiewający na kwotę 822,4 mln zł został wybrany spośród innych ofert złożonych przez oferentów w przetargu. Odcinek Zamość Południe – Tomaszów Lubelski jest ważnym fragmentem trasy między Zamościem a Hrebennem.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział Lublin poinformowała, że odcinek, którego długość wynosi 18,5 km, będzie przebiegał wzdłuż drogi krajowej nr 17 po jej wschodniej stronie.

Zobacz także: Fragment S7 oddany do użytku. Odcinek między Napierkami a Płońskiem w całości dwujezdniowy

Szczegółowy przebieg trasy

Jak podaje GDDKiA, za węzłem Zamość Południe nowa trasa ominie las w Księżostanach, a następnie zbliży się do DK17. Co więcej, na skrzyżowaniu drogą prowadzącą w kierunku Łaszczowa ma powstać węzeł Tarnawatka oraz para Miejsc Obsługi Podróżnych Krynice. Następnie za Tarnawatką trasa ma przebiegać w korytarzu obecnej DK17 i zakończyć się niedaleko Dąbrowy Tomaszowskiej. Tam połączy się z obwodnicą Tomaszowa Lubelskiego.

Zobacz także: Produkcja budowlana w Polsce poniżej oczekiwań. Jakie zmiany pojawiają się na rynku?

Na odcinkach Zamość Wschód – Zamość Południe (ok. 12,5 km) oraz Tomaszów Lubelski – Hrebenne (17,5 km) zdecydowano się na wybór przedsiębiorstwa Budimex.

Budżet na realizację trzech odcinków drogi S17 wynosił ok. 1,95 mld zł. Jak podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział Lublin, zarówno oferta Kolin İnşaat Turizm Sanayi Ve Ticaret, jak i Budimexu mieści się we wskazanych ramach finansowych. Suma wybranych ofert wynosi więc 1,86 mld zł.

Zgodnie z procedurą, pozostali oferenci mają 10 dni na złożenie zażaleń dotyczących sposobu rozstrzygnięcia przetargu. Podpisanie kontraktów z wykonawcami planowane jest w IV kwartale 2022 roku. Przed sporządzeniem i podpisaniem dokumentów z wykonawcami odbędzie się standardowa kontrola Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.

Oddano pierwszy projekt w ramach Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button