DrogowyE-commerce

UPS wykorzysta dwie naczepy w jednym zestawie na hiszpańskim rynku

UPS będzie korzystał na hiszpańskim rynku z dwóch naczep w jednym zestawie. Dynamiczny rozwój e-commerce wymaga wdrożenia nowych rozwiązań, a wprowadzenie pojazdu z dwoma naczepami to znaczna oszczędność.

UPS wprowadza system dwóch naczep w jednym zestawie na hiszpańskim rynku

UPS zacznie wykorzystywać dwie naczepy na trasie między Madrytem a Barceloną. To pierwszy tego typu transport realizowany przez UPS na tym rynku. Pojazdy będą dostarczać przesyłki przez pięć dni w tygodniu. Całkowita długość pojazdu wynosi 32 m, konfiguracje mają osiągać nawet 70 t masy całkowitej.

Naczepy Grupo Carrasco mają pomóc w dostosowaniu działań operacyjnych UPS na terenie Hiszpanii. W obliczu rosnącego popytu w przypadku e-commerce konieczne jest zintensyfikowanie działań zorientowanych na bardziej wydajny transport. Według UPS transport ma być szczególnie opłacalny ze względu na centra logistyczne położone blisko autostrady, co ma ograniczać konieczność manewrowania zestawami.

Zobacz także: UPS odnotował wzrost sprzedaży pomimo spadku ilości przesyłek

Europejski transport w obliczu rosnących cen paliw

Firma UPS realizuje transport systemem dwu-naczepowym w sześciu krajach Europy. Według operatora UPS połączenie pełnowymiarowych naczep w systemie duo pozwoli na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla. Firma podaje, że zgodnie z jej badaniami taka forma transportu ogranicza nawet o 30% emisje szkodliwych substancji.

Oczywiście system dwóch naczep finalnie pozwala również oszczędzać na paliwie. Dzięki wykorzystaniu jednego pojazdu, zamiast dwóch, nie trzeba zatrudniać dodatkowych kierowców, których brakuje na europejskim rynku. Daniel Carrera, prezes UPS Europe, twierdzi, że ten takie działania pozwolą na utrzymanie konkurencyjności w Europie oraz sprawią, że UPS zoptymalizuje procesy logistyczne. Bazą jest Scania serii R o podwyższonym DMC zestawu oraz silniku V8.

Zobacz także: PIE: Polskie firmy odnotowują spadek zamówień. Czy gospodarka hamuje?

W obliczu rosnącego popytu na hiszpańskim rynku UPS wprowadza zestawy z dwoma naczepami, co ma być bardziej ekologicznym rozwiązaniem. Według założeń giganta do 2025 roku do przewozów UPS w Europie będzie wykorzystywane 40% paliwa alternatywnego i 25% energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych.

Samoloty elektryczne UPS Flight Forward zmienią logistykę przyszłości?

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button