DrogowyTransport

SK inwestuje 100 milionów dolarów w amerykański start-up Atom Power

Amerykański start-up Atom Power zajmuje się opracowywaniem inteligentnych rozwiązań technologicznych zwiększających wydajność infrastruktury do ładowania samochodów elektrycznych. Koreański konglomerat stał się właśnie największym udziałowcem w spółce. 

SK inwestuje w amerykański start-up Atom Power

Koreańska firma SK zainwestowała 100 milionów dolarów w startup z siedzibą w Północnej Karolinie. Atom Power zajmuje się ulepszaniem infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych. Start-up prowadzi prace nad własnym oprogramowaniem. Dotychczas opracowano pierwszy i jedyny komercyjny, cyfrowy, półprzewodnikowy wyłącznik automatyczny. Ma być to najbezpieczniejszy i najszybszy na świecie wyłącznik do inteligentnej i bardziej zrównoważonej dystrybucji energii.

Zobacz także: Strajk w stoczni Daewoo. Koreański rząd grozi pracownikom

Start-up z Północnej Karoliny został założony osiem lat temu. Od tego czasu stworzono m.in. cyfrowy wyłącznik, który zapewnia większą kontrolę, elastyczność i niezawodność ładowania pojazdów elektrycznych. Rozwiązania te są kierowane głównie do flot komercyjnych.

Koreański konglomerat inwestuje w rozwój technologii motoryzacyjnych

Grupa SK, drugi co do wielkości koreański konglomerat nabyła również 50 milionów dolarów udziałów w Atom Power, stając się największym udziałowcem zewnętrznym. Inwestycje SK w rozwiązania wykorzystywane w nowoczesnej motoryzacji podyktowane są głównie spółką joint venture z Fordem, która zajmuje się opracowywaniem wydajnych akumulatorów do pojazdów z napędem elektrycznym. Jak podaje agencja Reutera, spółka ta dostarcza także akumulatory do amerykańskiego zakładu Volkswagena w Georgii.

Zobacz także: Koreańskie elektrownie jądrowe — to właśnie one powstają najszybciej

Atom Power twierdzi, że opracowana technologia może być wykorzystywana na szeroką skalę. Z uwagi na rozwiązania gwarantujące większe bezpieczeństwo, infrastruktura może zostać szybciej rozbudowywana. Start-up chce rozszerzyć działalność na całe Stany Zjednoczone. Gdy ten plan się powiedzie, przedstawiciele nie wykluczają ekspansji na inne kontynenty. Atom Power ma być odpowiedzią na rosnące problemy związane ze zbyt wolną rozbudową sieci ładowarek na świecie. Samochodów elektrycznych przybywa, jednak za tym trendem nie nadąża rozwój niezbędnej infrastruktury (Więcej: Elektryki w Polsce. Powolny rozwój infrastruktury niepokoi oraz ZIGGY – mobilna stacja ładowania elektryków projektu amerykańskich inżynierów).

Brak kierowców uderza w transport miejski. Kryzys w Krakowie

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button