DrogowyPrzemysł 4.0Transport

ZIGGY – mobilna stacja ładowania elektryków projektu amerykańskich inżynierów

Amerykańska firma pracująca nad rozwiązaniami dla nowoczesnej branży motoryzacyjnej opracowała robota ZIGGY. Mobilna ładowarka elektryków ma zrewolucjonizować rynek oraz pozwolić na redukcję kosztów związanych z infrastrukturą. 

Mobilna ładowarka elektryków

ZiGGY jest mobilną ładowarką samochodów. Za projekt odpowiada amerykański dostawca infrastruktury do ładowania samochodów EV Safe Charge. Mobilna ładowarka może pomóc w eliminacji stanowisk parkingowych i zapobiec konieczności dostosowania powierzchni do coraz większej liczby elektryków. Po naładowaniu samochodu ładowarka samodzielnie wraca do swojej bazy, aby naładować się z różnych źródeł energii, takich jak magazyny baterii czy energia słoneczna.

W związku z rosnącą liczbą elektryków, zapotrzebowanie na ładowarki rośnie, a rozwój infrastruktury postępuje zbyt wolno. Największą zaletą platformy ładowania pojazdów elektrycznych ma być możliwość obsługi każdego samochodu, a nie tylko wybranych stanowisk.

Robot ZiGGY jest wyposażony w dwa duże ekrany, które mogą zostać zagospodarowane jako kioski informacyjne lub mobilne interaktywne usługi reklamowe, oferując dodatkowe opcje dochodu dla operatorów parkingów.

Zobacz także: Volvo Group zaprezentowało nową zeroemisyjną ciężarówkę. Ma wytwarzać wyłącznie parę wodną

Zobacz także: Polska jest piątym na świecie producentem wodoru z dużym potencjałem na więcej

ZIGGY ma zastąpić statyczne ładowarki EV

Projektanci ZIGGY twierdzą, że to lepsze rozwiązanie od klasycznych ładowarek EV, ponieważ stosując roboty, nie trzeba przebudowywać parkingu. W przypadku nowych lub istniejących już parkingów ładowarka zmniejsza czas ładowania oraz koszty. Dzięki mobilnej ładowarce samochody nie blokują miejsc przystosowanych do statycznych ładowarek. Autorzy projektu wskazują na możliwość natychmiastowego wdrożenia systemu oraz łatwą skalowalność.

Projektanci wskazują, że do 2040 roku na całym świecie może być potrzebnych nawet 500 mln ładowarek. Obecnie zainstalowano mniej niż 6 mln, co stanowi prawie 1,6 bln USD skumulowanych inwestycji w infrastrukturę ładowania pojazdów. ZIGGY ma wyeliminować koszty związane z instalowaniem statycznych ładowarek.

evsafecharge.com

Stworzyliśmy ZiGGY w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie naszych klientów na elastyczne rozwiązania do ładowania pojazdów elektrycznych oraz aby pomóc we wspieraniu globalnego przejścia na czystszą, bardziej ekologiczną, całkowicie elektryczną przyszłość mobilności.

Roboty ZiGGY mają być wdrażane w ramach inicjatywy Charging-as-a-Service. Program będzie obejmował również wsparcie techniczne i konserwację. Rozpoczęcie produkcji mobilnych ładowarek planowane jest na 2023 rok.

Elektryków przybywa, ładowarek niekoniecznie. Polska niechlubnym liderem zestawienia

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button