Info z rynkuLotniczyTransport

Pijany pracownik linii lotniczych zakłócił pracę lotniska w Indiach

Były pracownik linii lotniczych zgłosił groźbę podłożenia bomby na międzynarodowym lotnisku Kempegowda w Bangalore. Informacja mężczyzny sparaliżowała port lotniczy oraz miała wpływ na tysiące podróżnych, ponieważ wspomniane lotnisko działa przez całą dobę.

Były pracownik linii lotniczych groził zamachem bombowym na lotnisku w Indiach

Jak informuje The Times of India, 20 maja o godzinie 3:50 nad ranem ktoś zadzwonił na linię 112 policji miejskiej w Bangalore. Według informacji dziennika nietrzeźwy mężczyzna przekazał informację, iż na międzynarodowym lotnisku Kempegowda w Bangalore jest ukryta bomba, która ma zostać zdetonowano w najbliższym czasie.

Na miejsce szybko zostały wysłane jednostki Centralnych Sił Bezpieczeństwa Przemysłowego wraz z psami tropiącymi. Szybko się jednak okazało, że na miejscu nie znaleziono żadnego ładunku wybuchowego. Niemniej jednak mężczyzna spowodował liczne opóźnienia lotów, dotyczyło to m.in. Lufhansy, Qatar Airways oraz Emirates.

Czytaj również: Aeroflot powraca do Delhi. Rosjanie polecą ukradzionymi samolotami?

Szybko odnaleziono osobę, która odpowiadała za chaos — był nim były pracownik lotniska, który został ostatnio zwolniony za „nieprofesjonalne zachowanie”. 32-letni mężczyzna — którego tożsamość ustalono na Subhashish Gupta, pracował dla jednej z lokalnych linii lotniczych. Trzy miesiące wcześniej został zwolniony, ponieważ przyszedł do pracy w stanie nietrzeźwości. Na domiar złego podczas aresztowania przedstawił się imieniem i nazwiskiem swojego byłego szwagra, który niedawno rozwiódł się z jego siostrą.

Według lokalnych mediów mężczyzna pracował dla jednej z linii cargo. Oznacza to, że może to dotyczyć FedEx, DHL, lub AeroLogic, które operują na lotnisku w  Bangalore. Nie ma jednak co do tego żadnej pewności, ponieważ policja odmawia komentarza w tej sprawie.

Czytaj również: Indie reagują na kryzys na rynku zboża. Eksport pszenicy wzrósł o 275%!

Dodatkowo z lotniska Kempegowda International operuje kilkadziesiąt linii lotniczych. Jeśli chodzi o krajowych przewoźników, to między innymi są to AirAsia, Go First, IndiGo, Spicejet, Vistara i Air India. Międzynarodowe linie lotnicze obsługujące to lotnisko to przewoźnicy z Europy, wschodniej i południowo-wschodniej Azji, a także z Bliskiego Wschodu. Na lotnisku Bangalore ląduje także linia Ethiopian Airlines, która jest jedynym przewoźnikiem afrykańskim obsługującym połączenia z tym miastem.

LOT wznawia połączenia do Delhi. Dreamliner poleci również do Mumbaju!

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button