LotniczyTransport

LOT wznawia połączenia do Delhi. Dreamliner poleci również do Mumbaju!

Polski przewoźnik rozpoczyna ekspansję.

Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły wznowienie połączeń do Indii. Loty pasażerskie do Delhi obędą się już 29 marca bieżącego roku. Polski przewoźnik wznowił połączenia do stolicy Indii po dwóch latach przerwy związaną z pandemią COVID-19. W rozkładzie pojawił się także nowy kierunek, którym jest Mumbaj. Pasażerowie polecą do tego miasta już pod koniec maja.

Polskie Linie Lotnicze LOT wznawiają loty do Indii. Dreamliner poleci do Delhi i Mumbaju

PLL  LOT wskazał, że wszystkie rejsy długodystansowe do Indii będą odbywały się samolotami Boeing 787 Dreamliner trzy razy w tygodniu. Pierwsze połączenie do Delhi odbędzie się 29 marca o godzinie 18:25 z Warszawy. Jak wskazuje przewoźnik, samolot przeleci bez postojów ponad 7000 kilometrów. Z kolei ośmiogodzinna podróż do Mumbaju z Warszawy rozpocznie się o 15:40 już 31 maja. To, jak warto dodać – jest całkowicie nowym połączeniem polskiego przewoźnika.

Czytaj również: Rosyjski Aeroflot usunięty z systemów rezerwacyjnych. Grozi im upadek

Jak poinformował Rafał Milczarski, Prezes Zarządu PLL LOT:

Indie są jednym z najbardziej egzotycznych kierunków w naszej siatce połączeń. Zapewnienie bezpośredniego połączenia jest bardzo ważnym elementem zacieśniania współpracy polsko-indyjskiej. To również świetna oferta dla Polaków, którzy wybiorą Indie na swój wakacyjny kierunek.

Jestem przekonany, że Pasażerowie z Delhi i Mumbaju także docenią połączenie, które w komfortowy sposób umożliwi im dotarcie do wielu miast Europy, a także USA i Kanady.

Co istotne, Indie są głównym partnerem gospodarczym Polski w rejonie Azji Południowej. Wymiana handlowa pomiędzy obydwoma krajami dotyczy w głównej mierze przetwórstwo rolno-spożywcze, sprzęt medyczny, rolnictwo oraz zielone technologie.

Czytaj również: Indie: Cyfrowa rupia zostanie uruchomiona jeszcze w tym roku!

Amit Ray, Dyrektor PLL LOT w Indiach wskazał, że:

Polskie Linie Lotnicze LOT mają przyjemność zaoferować pasażerom pochodzącym z Indii dogodną opcję przelotu do Europy, Stanów Zjednoczonych i Kanady. Pasażerowie mogą płynnie i bezstresowo przesiadać się w Warszawie, dając gościom to, co cenią.

Na trasach do Delhi i Mumbaju LOT lata swoimi flagowymi samolotami, a w trosce o indyjskiego konsumenta, na pokładzie samolotu znajdą się indyjskie posiłki oraz rozrywka, w tym filmy z Bollywood.

Pasażerowie mogą już dokonywać zakupu biletów na oficjalnie stronie polskiego przewoźnika.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button