PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
LotniczyTransport

Ryanair zawiesza 11 lotów z Polski. Najbardziej ucierpi lotnisko w Krakowie

Ryanair ogranicza niektóre połączenia z polskich lotnisk. Przewoźnik zdecydował się na tymczasowe zawieszenie połączeń, które mają najgorsze prognozy dotyczące liczby pasażerów w nadchodzącym sezonie. 

Ryanair zawiesza niektóre loty z polskich lotnisk

W ostatnich dniach z systemu rezerwacyjnego zniknęły niektóre popularne połączenia oferowane przez irlandzkiego przewoźnika. Od końca marca wprowadzono zmiany w siatkach połączeń. Ucierpi przede wszystkim krakowskie lotnisko, gdzie skasowane zostaną cztery rejsy, w tym loty do Bordeuax i Malmoe. Ryanair likwiduje swoją bazę we Frankfurcie nad Menem z uwagi na brak przedłużenia zniżek lotniskowych, dlatego ostatni samolot z Krakowa wystartuje 25 marca. Ograniczenia obejmą również jordański Amman. Cięcia czekają także Katowice. Zawieszone zostaną rejsy do Edynburga i Birmingham.

Zobacz także: Szef Ryanaira twierdzi, że loty powinny być tylko dla zaszczepionych

Mniej rejsów do Wielkiej Brytanii

Gigant lotniczy Ryanair zdecydował się na zakończenie rejsu pomiędzy Szczecinem a Liverpoolem oraz Łodzią a East Midlands. Port Lotniczy Warszawa-Modlin nie będzie obsługiwał lotów Ryanair do czeskiej Pragą i angielskiego East Midlands. Przewoźnik nie wyklucza jednak, że niektóre połączenia zostaną wznowione w sezonie jesienno-zimowym.

Ograniczone zostały również niektóre rejsy krajowe. Tymczasowo Ryanair zawiesi połączenie łączące Gdańsk z Wrocławiem, pomimo że zainteresowanie lotami było wysokie, a wskaźniki wypełnienia miejsc wynosiły powyżej 90%.

Zobacz także: Lotnictwo: niewielki odsetek populacji istotnie przyczynia się do emisji CO2

Latem można oczekiwać dodatkowego połączenia lotniczego łączącego Dolny Śląsk z lotniskiem Szymany na Mazurach. Od początku sezonu letniego samoloty irlandzkiego przewoźnika lub spółek zależnych nie polecą na łącznie jedenastu trasach z Polski. Ofertę w Polsce poszerza natomiast przewoźnik Wizz Air (Zobacz: Wizz Air chce zwiększyć liczbę samolotów w Polsce!). Węgierskie linie lotnicze nie tylko dodają nowe trasy w nadchodzącym sezonie (m.in. rejs do Dubaju), ale planują zwiększyć swoją obecność na lotnisku w Krakowie, gdzie będą znajdować się dodatkowe samoloty w okresie wakacyjnym. Wizz Air planuje również zwiększenie zatrudnienia w Polsce, poszukiwani są zarówno personel pokładowy, jak i piloci.

Lotnisko Warszawa-Modlin obsłużyło już ponad 20 mln pasażerów

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button