PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Lotniczy

Szef Ryanaira twierdzi, że loty powinny być tylko dla zaszczepionych

Michael O’Leary, dyrektor generalny Ryanaira, w wywiadzie dla The Telegraph stwierdził, że poparłby  pomysł, aby loty dostępne były tylko dla zaszczepionych. Argumentował również, że dzięki takiemu rozwiązaniu branża uchroni się przed kolejnymi stratami. 

Ryanair wprowadzi loty tylko dla zaszczepionych?

Szef Ryanair Holdings twierdzi również, że osoby, które nie przyjęły szczepionki, nie powinny korzystać z metra czy supermarketów. Jego zdaniem osoby negujące skuteczność szczepionek nie powinny być przyjmowane w szpitalach, po to, aby powstrzymać ich przed rozprzestrzenianiem wirusa. Uważa, że zasadne jest utrudnianie życia ludziom, którzy nie wierzą w osiągnięcia nauki. Dodał również, że osoby zaszczepione powinny cieszyć się większymi swobodami obywatelskimi.

Zobacz także: W związku z Brexitem Ryanair opuszcza giełdę w Londynie

O’Leary powiedział, że jest przeciwny obowiązkowi szczepień w takiej formie, w jakiej wprowadza się go w Austrii. Uważa jednak, że sprawienie, że loty będą dostępne tylko dla zaszczepionych, skłoni niektórych do przyjęcia dawki:

Zamiast wprowadzać obowiązkową politykę szczepień, trzeba sprawić, by ludzie chętniej sięgali po szczepienia. Popierałbym więc nałożenie ograniczenia, tak, aby podróże lotnicze były dostępne dla zaszczepionych.

Tanie linie lotnicze tracą miliony

Argumentując swoje stanowisko, podał, że linie lotnicze tracą miliony przez trudną sytuację epidemiczną. Wariant Omicron spowodował, że większość rezerwacji w okresie świątecznym została odwołana, konsumenci wstrzymują się również z rezerwacjami na przyszły rok. Przełom roku to jeden z najlepszych okresów w branży, wówczas można zaobserwować wzmożony ruch pasażerski. O’Leary szacuje, że w grudniu Ryanair przewiezie około 10% mniej pasażerów z powodu obaw związanych z nowym wariantem wirusa. Szacuje również, że pierwsze miesiące roku będą, pod względem finansowym, trudne dla przewoźnika. Stwierdził, że z tego względu popiera pomysł wdrożenia regulacji, według których loty staną się dostępne tylko dla zaszczepionych.

Zobacz także: Szczepienia wpływają korzystnie na wzrost gospodarczy

Największy europejski przewoźnik wznowił część lotów latem, wraz z wprowadzeniem programu szczepień. W listopadzie przepustowość Ryanaira przekroczyła poziom sprzed kryzysu, obsługując 10,2 mln pasażerów. Przed wystąpieniem wariantu Omicron, tanie linie lotnicze spodziewały się przewieźć ponad 100 milionów pasażerów w roku finansowym kończącym się 31 marca 2022 r. Ponadto według prognoz od kwietnia 2022 do marca 2023 liczba pasażerów korzystających z usług tanich linii lotniczych Ryanair ma wynieść 165 milionów, przewyższając liczbę 149 milionów pasażerów, którzy latali przed kryzysem.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button