PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
LotniczyTransport

Ryanair uruchamia loty z Krakowa do Poznania!

Ryanair będzie realizował loty na trasie Kraków-Poznań. W ofercie zimowej irlandzkiego przewoźnika pojawił się harmonogram obejmujący cztery rejsy w tygodniu. 

Od jesieni Ryanair będzie realizował loty na trasie Kraków-Poznań

Ryanair w najbliższym sezonie zimowym wprowadzi połączenie z Portu Lotniczego Kraków-Balice do stolicy Wielkopolski – Poznania. Regularne połączenia będą realizowane od 30 października. Pasażerowie będą mogli skorzystać z oferty cztery dni w tygodniu: w poniedziałki, czwartki, soboty i niedziele.

Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport, następująco skomentował nową ofertę:

Poznań z Krakowem łączą bliskie relacje miast biznesowych, nastawionych na szybki i nowoczesny rozwój gospodarczy. To także szansa dla rozwoju turystyki w Małopolsce i Wielkopolsce.

Zobacz także: Pasażerowie Ryanair utknęli na lotnisku. Dostali voucher na 4 euro

Rejsy z Krakowa do Poznania cztery razy w tygodniu

Podróż ma trwać godzinę. Wyloty z krakowskich Balic zaplanowano na 6:50 (poniedziałki), 7:20 (soboty i niedziele) oraz czwartki (20:55). Starty z Poznania będą odbywać się o 8:15 (poniedziałki), 22:30 (czwartki), 5:55 (soboty) oraz 20:15 (niedziele).

Jason McGuinness, dyrektor handlowy Ryanaira, mówi:

Chociaż nasz zimowy rozkład lotów oferuje duży wybór, to jednak popyt szybko rośnie, więc nasi klienci powinni jak najwcześniej zarezerwować sobie bilety, aby zapewnić sobie możliwie jak najniższe ceny.

W letnim rozkładzie lotów Kraków Airport znajdują się 43 połączenia, które oferuje 20 linii, zarówno tradycyjnych, jak i ekonomicznych.

To nie jedyna nowość, jaką irlandzkie linie wprowadzają do oferty Kraków Airport. Oprócz Poznania jesienią Ryanair będzie realizował również dwa razy w tygodniu połączenia do Tuluzy:

Tuluza to kolejne francuskie miasto, które znajdzie się w bogatej ofercie połączeń Kraków Airport łączące stolicę Małopolski z regionem w południowo-zachodniej Francji.

Zobacz także: Polskie miasta przyszłości 2050 – Kraków na ostatnim miejscu

Pod względem liczby obsłużonych pasażerów, Kraków Airport to drugie lotnisko w Polsce i największy port regionalny. Według szacunków w 2021 roku lotnisko w Balicach przyjęło 3,1 mln pasażerów. W 2020 roku było to 2,6 mln osób. W pre-pandemicznym 2019 roku z usług Kraków Airport skorzystało ponad 8,4 mln podróżnych.

Ryanair zawiesza 11 lotów z Polski. Najbardziej ucierpi lotnisko w Krakowie

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button