PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
LotniczyTransport

Wizz Air uruchomi jesienią rejsy z Warszawy na Maderę

Wizz Air dodaje do siatki połączeń nowy rejs. Od jesieni pasażerowie będą mogli skorzystać z bezpośredniego połączenia z Funchal. Wizz Air poszerza jesienną ofertę, a Madera ma szczególnie zainteresować polskich pasażerów. 

Wizz Air – w nowej ofercie Madera

Od 30 października tego roku węgierski przewoźnik Wizz Air uruchomi regularne rejsy z Warszawy (Lotnisko Chopina) na Maderę (Funchal). Połączenie będzie realizowane dwa razy w tygodniu, w środy i niedziele.

Zobacz także: Wizz Air chce zwiększyć liczbę samolotów w Polsce!

Z uwagi na łagodny klimat wyspa nazywana jest również „krainą wiecznej wiosny”. Rejs na Maderę to trzecie połączenie, które oferuje węgierski przewoźnik do Portugalii z Warszawy. Obecnie polscy pasażerowie mogą skorzystać z oferty lotów do Porto i Lizbony. Konkurent, Ryanair regularnie lata z Polski do Lizbony, Porto oraz Faro, jednak wciąż nie zdecydowano się na wprowadzenie bezpośredniego połączenia z Maderą.

Zobacz także: Inflacja w Polsce przestała rosnąć! W lipcu wyniosła 15,5% [WYKRES]

Wizz Air i Ryanair na polskim rynku

Sezonowe połączenia węgierskiego przewoźnika lotniczego są konkurencyjne względem innych linii lotniczych. Wizz Air konkuruje cenowo na polskim rynku przede wszystkim z Ryanairem, specjalizując się w tanich lotach w Europie. Na początku tego roku uruchomiono m.in. połączenie do Dubaju. Ryanair również dodał do oferty kilka połączeń, w tym rejsy krajowe (Więcej: Ryanair uruchamia loty z Krakowa do Poznania!).

W tym roku linie lotnicze planują zwiększyć swój udział na polskim rynku. W porównaniu do zeszłego roku ma wzrosnąć również liczba samolotów bazowych na terenie Polski. Wizz Air lata z największych polskich lotnisk, m.in. z Warszawy, Katowic, Krakowa, Gdańska, czy Wrocławia. Według informacji przekazanych przez dziennik Rzeczpospolita w czerwcu z oferty przewoźnika skorzystało 4,34 mln Polaków, a tym samym jest to wzrost o 179% w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego.

Przed pandemią przewoźnik Wizz Air przewiózł 42 mln pasażerów. Znaczne ożywienie ma nastąpić w przyszłym roku, według prognoz liczba pasażerów wyniesie 60 mln.

Wizz Air otrzyma ponad setkę nowych Airbusów od swojego inwestora

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button