LotniczyTransport

CMA CGM Air Cargo nie poleci do USA. Firma wycofuje się z rynku

Przewoźnik skoncentruje się teraz na trasach w Azji i Bliskim Wschodzie

CMA CGM Air Cargo zakończyło usługi w USA. Przewoźnik skoncentruje się teraz na trasach w Azji i Bliskim Wschodzie.

CMA CGM Air Cargo wycofuje się z USA

CMA CGM Air Cargo, nowa firma transportu towarowego należąca do francuskiej linii żeglugowej o tej samej nazwie, potwierdziła wycofanie się z rynku USA i przeniesienie samolotów do Azji i Bliskiego Wschodu. Według informacji zamieszczonych na stronie FreightWaves, strona internetowa CMA CGM już nie wymienia Chicago i Miami jako celów lotów dla swojej floty samolotów transportowych. Jak wynika z danych ze strony śledzącej loty Flightradar24, ostatni raz samolot cargo przewoźnika odleciał z Chicago 29 kwietnia. Samolot, który wcześniej obsługiwał trasę do Chicago, jest teraz używany na nowej trasie do Bombaju w Indiach.

CMA CGM Air Cargo wznowiło działalność w Stanach Zjednoczonych w styczniu, po nagłym zawieszeniu lotów do Chicago i Atlanty pod koniec ubiegłego roku, gdy dwa samoloty Airbus A330 zostały tymczasowo wypożyczone przez Qatar Airways i DHL Express. Wtedy też firma oświadczyła, że decyzja ta wynikała głównie z konieczności dopełnienia formalności rejestracyjnych dla samolotów we Francji. W styczniu, w rozmowie z FreightWaves, CMA CGM zapewniło, że Chicago i Miami „pozostaną kluczowymi celami sieci”.

Czytaj też: CMA CGM znów notuje duże zyski, ale spodziewa się spowolnienia

Spadek przewozów

Po upływie roku od spowolnienia w branży przewozów morskich, CMA CGM Air Cargo nadal poszukuje optymalnych tras do wykorzystania swojej niewielkiej floty czterech samolotów A330-200 i dwóch samolotów towarowych Boeing 777. Jak stwierdziła firma w oświadczeniu przekazanym FreightWaves, zakończyła usługę do Stanów Zjednoczonych „w celu rozmieszczenia floty w Azji, na Bliskim Wschodzie i w Indiach”.

Od 15 maja linia lotnicza oferuje transport lotniczy z bazy w Paryżu, na lotnisku Charles de Gaulle, do Abu Zabi, które jest przystankiem na trasie do Guangzhou w Chinach. Firma poinformowała, że wkrótce będzie dostępna również usługa z Abu Zabi do Paryża. Na początku kwietnia CMA CGM i Air France-KLM rozpoczęły 10-letnią współpracę, w ramach której wspólnie będą promować dostępność ładowni oraz łączyć sieci i dedykowane usługi w celu zwiększenia skali i konkurencyjności. CMA CGM zamówiło również dwie kolejne maszyny Boeing 777 oraz cztery całkowicie nowe frachtowe samoloty A350 od Airbusa.

Czytaj też: Transport lotniczy jest bezkonkurencyjny czasowo Photo of Obserwator Gospodarczy

Gigant CMA CGM skazany za samobójstwo dowódcy statku

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button