LotniczyTransport

Wizz Air chce zwiększyć liczbę samolotów w Polsce!

Tanie linie lotnicze Wizz Air chcą zwiększyć liczbę miejsc o ponad 50% w siatce połączeń oferowanych z polskich lotnisk, w porównaniu do ubiegłego roku. Wzrośnie również liczba samolotów bazowych. Wizz Air poszerza swoją ofertę na polskim rynku. 

Wizz Air na polskim rynku – więcej samolotów, nowi pracownicy

Jak podaje Jozsef Varadi, preses Wizz Air, obecnie w polskich bazach znajduje się dwadzieścia samolotów (w Krakowie, Warszawie, Katowicach, Gdańsku i Wrocławiu). W okresie wakacyjnym ich liczba ma wzrosnąć do 27. Zwiększona zostanie również liczba dostępnych miejsc (o 50% r/r). Obecnie trwają również procesy rekrutacyjne dla nowego personelu. O pracę można się ubiegać w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Warszawie, i Wrocławiu. Wizz Air zatrudni zarówno personel pokładowy, jak i pilotów. Obecnie w Polsce przewoźnik zatrudnia bezpośrednio ok. 700 pracowników, jednak plany rekrutacyjne zakładają zatrudnienie kolejnych 300-400 osób. Jeśli chodzi o dane dotyczące zatrudnienia na innych rynkach, w 26 krajach Wizz Air zatrudnia 5,5 tys. pracowników w 42 bazach operacyjnych. W okresie wakacyjnym, z uwagi na ożywiony ruch turystyczny, liczba bezpośrednich pracowników ma wzrosnąć nawet do 6,7 tys. osób.

Zobacz także: Koniec ery A380 – ostatni egzemplarz opuścił fabrykę w Tuluzie

Perspektywy rozwoju linii lotniczych

Na początku roku Wizz Air uruchomił połączenie z lotniska Kraków Balice do Dubaju. Prezes zapowiedział, że jest to zapowiedź letnich połączeń. Varadi wskazuje, że w tym roku liczba podróżnych ma wzrosnąć, na co wpływają przede wszystkim decyzje rządów dotyczące ograniczenia restrykcji covidowych:

Myślę, że restrykcje covidowe w całej Europie będą szybko znoszone. Są już państwa, które są w tej dziedzinie liderami, a pozostałe wkrótce za nimi podążą. Jestem przekonany, że znoszenie restrykcji przez rządy znacznie zwiększy chęć podróżowania – mobilność jest bardzo ważną ludzką potrzebą.

Zobacz także: Wizz Air, LOT i inne linie lotnicze omijają Białoruś. Ale nie Ryanair

Przed pandemią linie Wizz Air przewiozły 42 mln pasażerów. W obecnym roku rozrachunkowym, który dobiega końca w marcu oczekiwany wynik może wynieść 34-35 mln pasażerów. Znaczne ożywienie ma nastąpić w przyszłym roku, według prognoz liczba pasażerów wyniesie 60 mln.

Zaskakująca fuzja. Czy powstanie najtańszy przewoźnik w USA?

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button