Info z rynkuKolejowy

Siemens Mobility i Railpool podpisały dużą umowę na dostawę lokomotyw

Siemens Mobility oraz Railpool podpisały umowę ramową na dostawę 100 lokomotyw wielosystemowych Vectron. Pierwsze zamówienie dotyczy 70 pojazdów. Railpool jest jedną z wiodących firm wynajmujących pojazdy szynowe w Europie. Różne warianty lokomotyw będą wykorzystywane na różnych europejskich korytarzach kolejowych (północ-południe i wschód-zachód) i mogą być eksploatowane w maksymalnie 18 krajach.

Firma Siemens Mobility otrzymała duże zamówienie na lokomotywy od Railpool

Umowa pomiędzy Siemens Mobility oraz Railpool to już kolejne zamówienie na lokomotywy wielosystemowe Vectron. W ubiegłym roku spółka zakupiła 20 lokomotyw, a do 2022 roku zamierza powiększyć tabor o 100 kolejnych pojazdów.

To duże zamówienie potwierdza nasze udane partnerstwo z Railpool i doskonałą jakość naszych lokomotyw. Zamawiając Vectrona MS, Railpool zdecydował się nie tylko na bardzo mocną i wysoce niezawodną lokomotywę, ale wybrał również wersję wielosystemową, która będzie w stanie zapewnić transgraniczny transport kolejowy bez konieczności zmiany lokomotywy. Zapewni to naszemu klientowi maksymalną elastyczność operacyjną i umożliwi mu szybkie reagowanie na zmieniające się warunki rynkowe – powiedział Albrecht Neumann, prezes Rolling Stock w Siemens Mobility.

Czytaj również: Na brytyjskie tory wjadą lokomotywy hybrydowe z odpadami nuklearnymi

Dla naszych klientów coraz ważniejsza staje się możliwość elastycznego wykorzystania lokomotyw w zależności od potrzeb w różnych krajach europejskich. Poprzez zakup dodatkowych lokomotyw Vectron o uniwersalnym zastosowaniu odpowiadamy na te potrzeby rynku, a także wysyłamy pozytywny i przyjazny dla środowiska sygnał w rozwijającym się sektorze kolejowym – przekazał Torsten Lehnert, prezes zarządu Railpool GmbH.

Siemens Mobility sprzedała ponad tysiąc lokomotyw

Zamówione przez Railpool pojazdy Vectron dysponują mocą 6,4 MW i osiągają maksymalną prędkość 200 km/h. Lokomotywy są ponadto wyposażone w wymagane krajowe systemy sterowania pociągiem oraz w Europejski System Sterowania Pociągiem (ETCS).

Umowa z Railpool to nie jedyny sukces Siemens Mobility. Dotychczas firma sprzedała już 1 270 lokomotyw Vectron łącznie 61 klientom. Pojazdy przejechały łącznie ponad 500 milionów kilometrów i są dopuszczone do eksploatacji w Austrii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Czechach, Danii, Finlandii, Niemczech, Węgrzech, Włoszech, Holandii, Norwegii, Polsce, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii, Szwecji, Szwajcarii i Turcji.

Polscy operatorzy i przewoźnicy kolejowi zakupili już blisko 100 elektrycznych lokomotyw Siemensa (Husarze, Vectrony, Smartrony), a na co dzień korzystają z nich CARGOUNIT, PKP Intercity, PKP Cargo, DB Cargo Polska, Lotos Kolej oraz Laude Smart Intermodal.

Czytaj też: PKP IC planuje największy zakup lokomotyw w historii spółki

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button