LotniczyTransport

United Airlines kupi 200 samolotów elektrycznych! Zmiana na lepsze?

Linia lotnicza United Airlines ogłosiła, że wspólne z firmą Breakthrough oraz MesaAirlines rozpoczęła współpracę ze szwedzkim startupem lotniczym Heart Aerospace. Cel to dekarbonizacja regionalnych podróży lotniczych. W tym celu korporacje planuje zakup elektrycznego ES-19, który ma zostać oddany do użytku w 2026 roku.

Jak poinformowała United Airlines, umowa z Heart Aerospace na zakup samolotu ES-19, 19-miejscowego elektrycznego samolotu pasażerskiego, ma potencjał dekarbonizacji regionalnych podróży lotniczych. Regionalny partner Mesa Airlines również zgodził się na zakup i eksploatację ES-19.

Czy napęd wiatrowy dla statków, to krok milowy w zerowej emisyjności?

Samolot ES-19 ES-19 może latać na dystansie do 250 mil przy minimalnym poziomie hałasu i zerowej emisji operacyjnej, a jego start zaplanowano na 2026 rok. Redukcja emisji i zanieczyszczeń wpisuje się w strategię firmy, która ma na celu pełną dekarbonizację i wspieranie ekologicznych startupów lotniczych.

Jak wskazał United Airlines:

Przykłady potencjalnych tras to Chicago O’Hare (ORD) do Purdue University Airport (LAF). Dodatkowo jest to trasa San Francisco (SFO) do Modesto City-County Airport (MOD).

United Airlines stawia na dekarbonizację

Heart Aerospace przekazał, że misją firmy jest zdobycie rynku lotów krótkodystansowych dzięki redukcji gazów cieplarnianych i pełnej elektryfikacji. Jak wskazano w oświadczeniu:

Na podróże lotnicze przypada 2% światowych emisji CO2, a do 2050 roku udział ten ma wzrosnąć do 12-27%. 40% światowej emisji pochodzi z lotów krótkodystansowych. Rozwiązaniem są samoloty elektryczne. Mają one zerową emisję operacyjną i najmniejszy ślad infrastrukturalny spośród wszystkich środków transportu regionalnego.

Wsparcie firmy wynosi aż 35 miliony dolarów i dotyczy zamówienia 200 samolotów elektrycznych.

Ogromna inwestycja United Airlines. 200 nowych samolotów pasażerskich

Linia United Airlines przekazała na Twitterze, że wraz Breakthrough Energy, identyfikują i rozwijają firmy, które mogą wspomóc w osiągnięciu zerowej emisji gazów cieplarnianych. Dzięki temu linia lotnicza będzie w stanie osiągnąć neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla, co jest jedną z głównych strategii długoterminowych.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button