Chłodnia Lamberet będzie mogła być obsługiwana za pomocą głosu
Francuska firma Lamberet oferuje głosowe sterowanie naczepą. To zupełna nowość w branży, która zyskuje coraz więcej zwolenników. Podstawowe komendy mają być przyjmowane przez innowacyjny system.
Lamberet pracuje nad rozwojem technologii sterowania za pomocą głosu
Lamberet stosuje sterowanie głosem w modelu chłodni. Dzięki takiej opcji obsługa poszczególnych funkcjonalności ma być znacznie ułatwiona. Aktualnie naczepę można obsługiwać za pomocą smartfona. Jednak trwają pracę nad znacznym rozwinięciem systemu. Po zmianach umożliwione ma być sterowanie głosem. System będzie polegał na zapamiętywaniu wcześniej wypowiedzianych i zaprogramowanych komend.
Firma przygotowując się na targi IAA Transportation 2022 w Hanowerze, starała się dopasować tę technologię, aby zaprezentować ją międzynarodowym partnerom oraz potencjalnym klientom.
Zobacz także: Amazon wstrzymuje budowę nowych magazynów w Hiszpanii
Zasada działania oprogramowania
Kierowca będzie mógł aktywować system, gdy wypowie komendę „ok Lamberet”. Następnie będzie musiał wypowiedzieć słowa konkretnej zaprogramowanej komendy w języku angielskim lub francuskim. Jednymi z najprostszych są: „light on” (włączenie oświetlenia roboczego) czy „open” (w celu otworzenia rolety). Co więcej, za pomocą komend głosowych będzie można również obsłużyć windę. W tym celu wystarczy wypowiedzieć komendy „up” oraz „down”, co pozwoli na zdalnie poruszanie platformą.
System na znaleźć zastosowanie szczególnie w dystrybucji. Dzięki niemu kierowca będzie mógł samodzielnie załadować i rozładować ładunek, przy użyciu windy i ręcznego wózka widłowego. Francuska firma Lamberet wskazuje, że przez ostatnie pięć dekad warunki w tej branży się nie zmieniały znacząco, tak więc nowa technologia ma za zadanie ułatwić pracę kierowcom.
Zobacz także: Duński rząd wprowadza kontrolę czynszów. Trwają prace nad nowym indeksem dla wynajmujących
Francuski producent chce wyznaczyć kierunek zmian w transporcie. Technologia już teraz cieszy się sporym zainteresowaniem. Oczywiście system wymaga dopracowania, jeśli ma być skomercjalizowany. Niemniej jednak to nowość w branży (Zobacz także: XPO Logistics i VUE Group testują system powiadamiający o zbyt niskich wiaduktach oraz Toyota opracowała zbiorniki magazynujące wodór dla dużych pojazdów. Przełom w branży?).
Znajdziesz nas w Google NewsKögel wprowadza nowy system ostrzegania, który ma zwiększyć bezpieczeństwo na drogach