PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
E-commerceInfo z rynku

Pierwsza samoobsługowa Żabka otwarta! Żappka Store, to przyszłość

Sklepy bez sprzedawców i kas, które czynne są 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę stają się rzeczywistością. Sieć sklepów Żabka, zainwestowała w Żappka Store, gdzie klienci będą mogli kupować w dowolnym momencie dzięki dedykowanej aplikacji.

Sklepy, które właśnie wprowadza Żabka, jeszcze nie tak dawno jawiły się jako „odległa pieśń przyszłości”. Tymczasem dzięki rozwojowi technologii, są one teraz na wyciągnięcie ręki. Sklepy mają zostać umiejscowione w lokalizacjach, które nie mogą pozwolić sobie na stworzenie regularnej placówki. Pierwsza tego typu inwestycja pojawiła się na Międzynarodowych Targach Poznańskich w Poznaniu.

Samorządy chcą opodatkować paczkomaty. Czy działają zgodnie z prawem?

Następna bezobsługowa Żabka pojawi się w Warszawie. Jak przekazał Tomasz Blicharski, dyrektor zarządzający Żabka Future:

Żappka Store to połączenie światów offline oraz online, budujące nowe doświadczenie zakupowe dla klientów, którzy nawet w kilka sekund mogą zrobić szybkie zakupy, wybierając produkt i po prostu wyjść bez konieczności dokonywania płatności na miejscu. Nie muszą zastanawiać się nad tym czy mają gotówkę lub kartę płatniczą, czy będą stać w kolejce, albo gdzie zrobią zakupy, bo jest 5 rano. To nowa wartość na rynku i uzupełnienie naszej dotychczasowej oferty.

W jaki sposób działa Żappka Store?

Każdy klient przed wejściem do sklepu będzie musiał zeskanować kod QR dostępny w aplikacji Żappka. Następnie klient może wziąć dowolne produkty ze sklepu i z niego wyjść. Pieniądze zostaną automatycznie pobrane z karty podpiętej do konta. Będzie to możliwe dzięki zaawansowanym technicznie kamerom i technologii deep learning, która rozpoznaje zdjęte z półek produkty.

 

Żabka korzysta z usług amerykańskiej korporacji cyfrowej AiFi OASIS. Firma zapowiedziała w 2020 roku wprowadzenie do Polski ponad 300 sklepów opartych na tej technologii. Obecnie start up współpracuje w Europie między innymi z Carrefour, Albert Heijn, Valora i Loop.

Źródło: Wiadomości Handlowe, Business Insider

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button