PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
DrogowyTransport

Iveco prezentuje nową odsłonę na targach IAA w Hanowerze

Iveco zaprezentowało nową odsłonę marki podczas targów IAA w Hanowerze. Oprócz nowych i zmodernizowanych pojazdów pokazano również odświeżone logo, a także przedstawiono zaktualizowaną strategię koncernu. 

Iveco prezentuje nową odsłonę na targach IAA w Hanowerze

Iveco zaprezentowało na targach IAA w Hanowerze nowy pojazd. Elektryczny zeroemisyjny ciągnik siodłowy eDaily ma być wykorzystywany na szeroką skalę w warunkach miejskich. Model eDaily oferuje szeroką gamę wariantów, jeśli chodzi o nadwozia. W ofercie są pojazdy od 3,5 t do 7,2 t.

Zobacz także: Amazon wstrzymuje budowę nowych magazynów w Hiszpanii

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Konstruktorzy odpowiedzialni za model eDaily wykorzystali modułowe akumulatory trakcyjne o pojemności od 37 do 111 kWh. W trakcie targów w Hanowerze ogłoszono także początek przyjmowania zamówień na model Nikola Tre BEV 4×2, który ma zasięg ok. 500 km.

Podczas wydarzenia zaprezentowano także nowy kolor logo, aby zasygnalizować siłę ambicji osiągnięcia zera netto we wskazanym terminie. Zdecydowano się na nowy odcień „Energy Blue”, który kojarzy się z mocą, dynamizmem i innowacjami cyfrowymi. Ogłoszono także nowe strategiczne filary IVECO, którymi są: zrównoważony rozwój, wydajność biznesowa i pozytywne wrażenia kierowców. Tak również zorganizowana była cała wystawa marki, a więc została podzielona na trzy odrębne części, prezentując unowocześnione modele pojazdów użytkowych.

Zobacz także: Duński rząd wprowadza kontrolę czynszów. Trwają prace nad nowym indeksem dla wynajmujących

Zielone ambicje w obliczu transformacji branżowej

W trakcie wydarzenia Iveco ogłosiło własną wizję „zera netto”. Ma ona obejmować pełną gamę zrównoważonych i bezemisyjnych rozwiązań transportowych, w tym pojazdy cyfrowe napędzane za pomocą alternatywnych technologii napędowych.

Według zobowiązania Iveco chce osiągnąć cel zerowej emisji dwutlenku węgla netto do 2040 roku. Strategia ta ma opierać się na technologiach biometanu, akumulatorów elektrycznych i ogniw paliwowych. Osiągnięcia te mają być zastosowane w lekkich, średnich i ciężkich pojazdach użytkowych.

Luca Sra, prezes działu samochodów ciężarowych w Grupie Iveco, powiedział, że przedsiębiorstwo chce podążać drogą zmian. Dlatego wzmocniono zaangażowanie w rozwój społeczeństwa, wspierając transformację w całej branży.

Kögel wprowadza nowy system ostrzegania, który ma zwiększyć bezpieczeństwo na drogach

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button