DrogowyTransport

Krone podejmuje strategiczne partnerstwo z firmą technologiczną Fernride

Krone i Fernride podejmują strategiczne partnerstwo. Celem jest poszukiwanie innowacji w branży logistycznej, które pozwolą zminimalizować problem braku kierowców na rynku. 

Krone podejmuje strategiczne partnerstwo z firmą technologiczną

Producent pojazdów użytkowych Krone i firma technologiczna Fernride będą współpracować. Celem partnerstwa biznesowego jest opracowanie rozwiązań transportowych w zakresie systemów autonomicznej jazdy. Firmy spodziewają się znacznego przyspieszenia automatyzacji rozwiązań logistycznych i transportowych, zwłaszcza w obszarze naczep.

Celem projektu, w który zaangażowały się obie firmy, jest opracowanie zautomatyzowanej naczepy, która zostanie wyposażona w system proces sprzęgania, otwierania/zamykania drzwi czy analizę otoczenia sensorycznego. Natomiast w procesie transportu teleoperator będzie mógł całkowicie skoncentrować się na zarządzaniu przydzielonymi mu autonomicznymi pojazdami.

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Zobacz także: Amazon wstrzymuje budowę nowych magazynów w Hiszpanii

Partnerstwo ma połączyć możliwości sprzedażowe, doświadczenie w zakresie Krone oraz skalowalną technologię platformy Fernride. Grupa Krone wspiera również współpracę poprzez inwestowanie w projekty rozwijane przez Fernride.

Hendrik Kramer, współzałożyciel i dyrektor generalny Fernride, powiedział:

Uznaliśmy, że naczepa będzie odgrywać decydującą rolę w łańcuchu wartości logistyki autonomicznej i elektrycznej. Dzięki firmie Krone znaleźliśmy idealnego – wysoce innowacyjnego partnera – wśród producentów naczep, aby wspólnie kształtować tę przyszłość i wprowadzać ją na drogi jeszcze szybciej.

Zobacz także: Duński rząd wprowadza kontrolę czynszów. Trwają prace nad nowym indeksem dla wynajmujących

Partnerstwo w rozwijaniu technologii autonomicznych

Firmy mają nadzieję, że doświadczenie rynkowe pozyskane w różnych obszarach pozwoli im przyspieszyć prace nad systemem. W planach jest rozwój współpracy w perspektywie średnioterminowej. Wówczas ma być rozwijana technologia wykorzystywana w bardziej złożonych obszarach zastosowań łańcucha transportowego.

Bernard Krone, Przewodniczący Rady Nadzorczej Grupy Krone, powiedział, że przekonuje go przede wszystkim zmotywowany zespół Fernride i jego technologiczne podejście. Wskazał również, że firma notuje pierwsze osiągnięcia w rozwiązywaniu problemu braku kierowców w branży. Dodaje, iż dzięki swojemu systemowi Fernride oferuje możliwości globalnego skalowania innowacyjnych rozwiązań.

Fernride jest obecnie jednym z liderów branży specjalizującym się w rozwoju technologii autonomicznych. Jej celem jest zminimalizowanie problemu braku kierowców na europejskim rynku. W branży brakuje obecnie 400 000 kierowców ciężarówek. Fernride chce rozwiązać tę kwestię poprzez postęp technologiczny. Najpopularniejszymi klientami przedsiębiorstwa technologicznego są: Volkswagen Group Logistics, DB Schenker czy BSH.

Kögel wprowadza nowy system ostrzegania, który ma zwiększyć bezpieczeństwo na drogach

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button