PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
DrogowyInfo z rynkuTransport

XPO Logistics i VUE Group testują system powiadamiający o zbyt niskich wiaduktach

XPO Logistics podjęło współpracę z VUE Group celem opracowania specjalistycznego oprogramowania, które wykrywa zbyt niskie mosty oraz wiadukty. System powiadamia kierowcę o przeszkodzie, której nie będzie mógł pokonać danym pojazdem. Dzięki niemu może on w porę zareagować. 

XPO Logistics i VUE Group z nową technologią drogową

XPO Logistics nawiązuje współpracę z VUE Group. Gigant logistyczny będzie testował system ostrzegania przed niskimi wiaduktami. Oprogramowanie będzie przeznaczone dla kierowców zawodowych.

System „Low Bridge Alerting System” będzie poddawany testom na trasie z Bury St. Edmund’s w Anglii. Program zakłada ocenę nowej technologii zarówno podczas dziennych i nocnych przejazdów dystrybucyjnych z magazynu w Bury St. Edmund’s w Suffolk. System ostrzegania o niskim mostku będzie dostępny dla kierowców zawodowych, w tym autokarów i autobusów.

Zobacz także: Toyota opracowała zbiorniki magazynujące wodór dla dużych pojazdów. Przełom w branży?

System ostrzegania o niskim wiadukcie wykorzystuje telematykę, aby automatycznie ostrzegać kierowcę ciężarówki, gdy niskie mosty stwarzają ryzyko uderzenia na trasie. Rozwiązanie minimalizuje możliwość wystąpienia błędów ludzkich. Co więcej, oprogramowanie przechowuje historie danych alertów, do których można uzyskać dostęp w celach szkoleniowych i dokumentacyjnych.

Brytyjskie drogi: każdego roku 2000 uderzeń w mosty

To istotne rozwiązanie dla branży może zostać wdrożone również na innych rynkach, w tym na kontynencie. Gdy testy się powiodą, oprogramowanie zostanie poddane komercjalizacji i będzie wykorzystywane w brytyjskich przedsiębiorstwach logistycznych.

Zobacz także: Amazon wchodzi na nowy rynek. Pojawiają się obawy o bezpieczeństwo danych

Oprogramowanie jest szczególnie istotne z perspektywy brytyjskiej branży. Każdego roku dochodzi tam do 2000 uderzeń w mosty. Stwarza to bezpośrednie zagrożenie na drogach oraz wiąże się z ogromnymi kosztami napraw, które są ponoszone przeważnie przez firmy logistyczne. Roczne koszty takich awarii szacuje się na miliony funtów.

XPO Logistics planuje współpracować z VUE Group również przy innych technologiach w transporcie. Przedsiębiorstwo przyznaje, że celem nadrzędnym opracowywanych rozwiązań jest bezpieczeństwo kierowców i innych uczestników ruchu na drodze.

System IMI a pakiet mobilności – czym jest i co warto wiedzieć o IMI?

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button