Info z rynkuTransport

Poznajcie MSC Seascape. Statek wycieczkowy nieszkodliwy dla środowiska

Firma MSC Cruises udowadnia, że transport może być przyjazny dla środowiska. Innowacyjny statek MSC Seascape klasy EVO powstał w stoczni Fincantieri w Monfalcone we Włoszech. To już drugi statek tej firmy, po MSC Seashore, który reprezentuje ewolucję transportu morskiego w celu osiągnięcia zerowej emisji.

MSC Seascape posiada system selektywnej redukcji katalitycznej na każdym z czterech silników Wartsila 14V 46F. Dzięki temu redukuje emisję tlenków azotu o 90% poprzez zamianę gazu w nieszkodliwy azot.

Ponadto nowy projekt zawiera również wodne i hybrydowe systemy oczyszczania spalin, które mają usuwać 98% tlenku siarki z emisji statku. Co ciekawe, statek będzie wyposażony w systemy oczyszczania ścieków, zarządzania odpadami oraz systemy oczyszczania wód balastowych zatwierdzone przez Straż Przybrzeżną Stanów Zjednoczonych.

Jak również informuje MSC Cruises, system zarządzania podwodnym hałasem zmniejszy potencjalny negatywny wpływ na zwierzęta morskie. Statek będzie również wyposażony w systemy zapobiegania wyciekom oleju z przedziałów maszynowych, systemy odzyskiwania ciepła oraz oświetlenie LED.

Jak przekazał Pierfrancesco Vago z MSC Cruises:

[…] Dążymy realizacji długoterminowej wizji osiągnięcia operacji rejsowych o zerowej emisji. Jak każdy nowy statek, który budujemy, wyposażamy MSC Seascape w jedne z najnowszych technologii i rozwiązań środowiskowych. Dodatkowo posiada tym systemy redukcji emisji i oczyszczania ścieków.

Hapag-Lloyd zamawia kolejne sześć ogromnych kontenerowców na LNG

MSC Seascape to największy statek wycieczkowy nastawiony na zerową emisyjność

Według firmy statek o pojemności 169.400 GT będzie mógł pomieścić 5.877 gości. MSC Seashore oficjalnie zacząć przewozy wycieczkowe już w listopadzie 2022 roku.

Jak informuje firma, podobnie jak MSC Seashore, statek posiada:

  • 2,270 kabin z 12 różnymi typami kabin i apartamentów z balkonami, w tym apartamenty rufowe
  • 11 lokali gastronomicznych
  • 19 barów i salonów z wieloma możliwościami spożywania posiłków i picia napojów na świeżym powietrzu
  • Sześć basenów, w tym rufowy basen infinity z widokiem na ocean
  • MSC Yacht Club z największym i najbardziej luksusowym we flocie MSC Cruises, z prawie 3.000 m2 powierzchni i widokiem na ocean z pokładu dziobowego statku.
  • Przeszklony Most Westchnień na pokładzie z unikalnym punktem widokowym na ocean

Źródło: Offshore energy, MSC Cruises

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button