Info z rynkuTransport

Poznajcie MSC Seascape. Statek wycieczkowy nieszkodliwy dla środowiska

Firma MSC Cruises udowadnia, że transport może być przyjazny dla środowiska. Innowacyjny statek MSC Seascape klasy EVO powstał w stoczni Fincantieri w Monfalcone we Włoszech. To już drugi statek tej firmy, po MSC Seashore, który reprezentuje ewolucję transportu morskiego w celu osiągnięcia zerowej emisji.

MSC Seascape posiada system selektywnej redukcji katalitycznej na każdym z czterech silników Wartsila 14V 46F. Dzięki temu redukuje emisję tlenków azotu o 90% poprzez zamianę gazu w nieszkodliwy azot.

Ponadto nowy projekt zawiera również wodne i hybrydowe systemy oczyszczania spalin, które mają usuwać 98% tlenku siarki z emisji statku. Co ciekawe, statek będzie wyposażony w systemy oczyszczania ścieków, zarządzania odpadami oraz systemy oczyszczania wód balastowych zatwierdzone przez Straż Przybrzeżną Stanów Zjednoczonych.

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Jak również informuje MSC Cruises, system zarządzania podwodnym hałasem zmniejszy potencjalny negatywny wpływ na zwierzęta morskie. Statek będzie również wyposażony w systemy zapobiegania wyciekom oleju z przedziałów maszynowych, systemy odzyskiwania ciepła oraz oświetlenie LED.

Jak przekazał Pierfrancesco Vago z MSC Cruises:

[…] Dążymy realizacji długoterminowej wizji osiągnięcia operacji rejsowych o zerowej emisji. Jak każdy nowy statek, który budujemy, wyposażamy MSC Seascape w jedne z najnowszych technologii i rozwiązań środowiskowych. Dodatkowo posiada tym systemy redukcji emisji i oczyszczania ścieków.

Hapag-Lloyd zamawia kolejne sześć ogromnych kontenerowców na LNG

MSC Seascape to największy statek wycieczkowy nastawiony na zerową emisyjność

Według firmy statek o pojemności 169.400 GT będzie mógł pomieścić 5.877 gości. MSC Seashore oficjalnie zacząć przewozy wycieczkowe już w listopadzie 2022 roku.

Jak informuje firma, podobnie jak MSC Seashore, statek posiada:

  • 2,270 kabin z 12 różnymi typami kabin i apartamentów z balkonami, w tym apartamenty rufowe
  • 11 lokali gastronomicznych
  • 19 barów i salonów z wieloma możliwościami spożywania posiłków i picia napojów na świeżym powietrzu
  • Sześć basenów, w tym rufowy basen infinity z widokiem na ocean
  • MSC Yacht Club z największym i najbardziej luksusowym we flocie MSC Cruises, z prawie 3.000 m2 powierzchni i widokiem na ocean z pokładu dziobowego statku.
  • Przeszklony Most Westchnień na pokładzie z unikalnym punktem widokowym na ocean

Źródło: Offshore energy, MSC Cruises

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button