PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Info z rynkuTransport

Seaspan ogłasza budowę dwóch kontenerowców o pojemności aż 12 000 TEU

Firma Seaspan Corporation ogłosiła, że zawarła umowy z jedną z głównych stoczni na dwa nowe kontenerowce o pojemności 12 000 TEU. Inwestycja ta sprawi, że firma będzie jedną z wiodących korporacji transportowych na świecie i wytyczy nowe granice w budowie kontenerowców.

Nowoczesne kontenerowce mają zostać dostarczone w czwartym kwartale 2022 roku. Umowy zawierają opcje wykupu statków po zakończeniu początkowych okresów czarteru. Jak przekazał Bing Chen, prezes i dyrektor generalny Seaspan:

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy nadal ułatwiać rozwój naszych klientów. Jest to możliwe, dzięki najbardziej wydajnym statkom, które dostarczymy już w czwartym kwartale 2022 roku. […] Nasz klient zawsze może polegać na naszym doświadczonym zespole i zintegrowanej platformie.

Atlas jest globalną firmą zarządzającą aktywami, wyróżniającą się wysoką pozycją w swojej klasie. Firma skupia doświadczony zespół zarządzający aktywami. Eksperci posiadają bowiem wysokie doświadczenie zarówno w operacjach międzymorskich, jak i w zakresie alokacji kapitału.

Poznajcie MSC Seascape. Statek wycieczkowy nieszkodliwy dla środowiska

Z kolei Seaspan jest niezależnym właścicielem i operatorem kontenerowców. Na dzień 31 marca 2021 roku flota Seaspan składała się ze 127 kontenerowców o łącznej pojemności około 1 073 200 TEU. Firma obecnie zwiększa flotę do 129 statków i 1 090 200 TEU.

Obecnie posiada 39 statków w budowie i planuje zakupić dwa używane statki, aby zwiększyć całkowitą pojemność do 1 694 200 TEU. Tymczasem największe kontenerowce na rynku mogą przewozić maksymalnie 10 000 TEU, dlatego inwestycja Seaspan obiła się szerokim echem na rynku.

Źródło: Port News

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button