IntermodalnyKolejowyTransport

Amazon przenosi się na kolej! Pociągiem prosto przez Alpy

Trasy Duisburg-Pomezia i Herne-Werona są kluczowe dla hubu logistycznego Amazon

Amazon stawia na kolej. Gigat przyznał firmie Mercitalia Logistics z Grupy FS kontrakt na transport towarów. Pociągi firmy będą wozić towary Amazona pomiędzy centrami logistycznymi w Niemczech i we Włoszech.

Amazon wybiera kolej

Pociągi Mercitalia Intermodal będą wozić towary giganta z Duisburga do Pomezii trzy razy w tygodniu. Z kolei pociągi TX Logistik odbędą sześć kursów tygodniowo między Herną a Weroną. Amazon szacuje, że przy pełnej wydajności kolej może zmniejszyć emisje dwutlenku węgla o nawet 9 000 ton rocznie. Amazon liczy, że w ten sposób ograniczy emisje zanieczyszczeń powietrza na kluczowych trasach europejskich, jednocześnie optymalizując obsługę zapasów i skracając czas dostaw.

Geografia Włoch sprawia, że jest to jeden z krajów, który może najbardziej skorzystać z rozwoju intermodalnego transportu kolejowego. Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z firmą Mercitalia Logistics i chcemy nadal rozwijać wykorzystanie kolejowego transportu towarów między naszymi obiektami w Europie – powiedział Lorenzo Barbo, Dyrektor Zarządzający Logistyki Amazon we Włoszech.

Trasy Duisburg-Pomezia i Herne-Werona są kluczowe dla hubu logistycznego Amazon, łącząc kluczowe centra logistyczne w Niemczech z północnymi i środkowymi Włochami.

Amazon

Czytaj też: Ogromna kara dla Amazon! Prezes UOKiK nie miał litości!

Szerszy plan

Połączenia kolejowe z i do Niemiec są częścią strategicznego planu Mercitalia, zgodnego z europejskim planem przewozu 30% towarów koleją do 2030 roku. W 2022 roku ich zrównoważony model logistyczny miał rzekomo zapobiec emisji około 1,8 miliona ton gazów cieplarnianych.

Grupa FS, poprzez spółki, pracuje nad wzmacnianiem i rozszerzaniem swojej bezpośredniej obecności w Europie. Firma ma ambitny plan, by stać się operatorem systemu wykorzystującym głównie krajową i transgraniczną infrastrukturę kolejową.

Amazon

Czytaj też: Amazon oskarżony o monopol w USA. To będzie jedna z największych spraw w historii giganta

Amazon podejmuje różne działania mające na celu zwiększenie zrównoważenia różnych aspektów swojej działalności, często we współpracy z partnerami w łańcuch dostaw. Poprzez swoje Zobowiązanie Klimatyczne, do którego dołączyło setki innych dużych firm, Amazon dąży do osiągnięcia zerowych emisji dwutlenku węgla do 2040 roku. Jest to o dziesięć lat wcześniej niż zakłada Porozumienie Paryskie.

Amazon rezygnuje z europejskich dróg na rzecz pociągów i łodzi

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button