DrogowyIntermodalnyKolejowyMorskiTransport

Amazon rezygnuje z europejskich dróg na rzecz pociągów i łodzi

Amazon podejmuje różne działania mające na celu zwiększenie zrównoważenia różnych aspektów swojej działalności

Amazon rezygnuje z europejskich dróg i coraz częściej korzysta z transportu kolejowego i morskiego w Europie. Według firmy, trasy kolejowe i morskie są nie tylko bardziej przyjazne dla środowiska, ale często także bardziej efektywne i szybsze.

Amazon rezygnuje z europejskich dróg i wybiera inny transport

Amazon rezygnuje z europejskich dróg i coraz częściej decyduje się na transport produktów pociągami lub statkami. Firma współpracuje z europejskimi przewoźnikami, takimi jak Cargo Beamer, Viia, Mercitalia Group, Grimaldi, Stena Line i DFDS, aby przewozić produkty ponad 100 trasami kolejowymi i ponad 300 trasami morskimi, co prowadzi do redukcji emisji dwutlenku węgla o niemal połowę. Według Amazona istnieje wiele korzyści z rezygnacji z transportu ciężarowego.

Unikalny krajobraz geograficzny i infrastruktura Europy sprawiają, że trasy kolejowe i morskie są często bardziej efektywnym i nawet szybszym środkiem transportu towarów – wskazał gigant e-commerce.

Czytaj też: Amazon wykorzystał nielegalne algorytmy? Zarobił na tym miliard

Amazon podkreśla, że sprzedawcy zewnętrzni odpowiadają za około 60 procent sprzedaży na platformie. Jak informuje portal Ecommerce News, platforma internetowa ciągle pracuje nad optymalizacją zapasów w magazynach na kontynencie, w tym w przypadku partnerów korzystających z usługi Fulfillment by Amazon (FBA).

Dekarbonizacja branży

Jak informuje portal Ecommerce News, Amazon podejmuje różne działania mające na celu zwiększenie zrównoważenia różnych aspektów swojej działalności, często we współpracy z partnerami w łańcuch dostaw. Rok temu firma ogłosiła inwestycję ponad 1 miliarda euro do 2027 roku w celu dekarbonizacji swojej sieci transportowej w Europie.

W tym roku Amazon zainicjował dziesiątki projektów dotyczących odnawialnej energii w Europie, wzmacniając czystą energię i zatrudnienie na kontynencie. W zeszłym miesiącu gigant e-commerce ogłosił, że wszystkie pudełka, torby i koperty używane do dostaw w Europie podlegają teraz recyklingowi. Zaledwie w zeszłym tygodniu Amazon ujawnił, że jego europejski biznes związany z handlem używanymi przedmiotami przekroczył miliard euro.

Czytaj też: Amazon ostrzega: Nie wrócisz z pracy zdalnej, nie dostaniesz awansu

Poprzez swoje Zobowiązanie Klimatyczne, do którego dołączyło setki innych dużych firm, Amazon dąży do osiągnięcia zerowych emisji dwutlenku węgla do 2040 roku. Jest to o dziesięć lat wcześniej niż zakłada Porozumienie Paryskie.

Absurd! Amazon zablokował konta europejskich sprzedawców! 

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button