Info z rynkuIntralogistykaPrzemysł 4.0

Przemysłowa rzeczywistość rozszerzona będzie warta 70 mld USD do 2025

Jak wynika z danych przedstawionych przez firmę ABI Research, rzeczywistość rozszerzona może pomóc w ograniczeniu nieplanowanych przestojów w przemyśle. Według analiz technologia będzie efektywniej wpływała na utrzymanie ruchu dzięki analityce, prowadzeniu i weryfikacji zadań redukujących błędy.

Rynek przemysłowy będzie częściej wykorzystywał smart-okulary w przemyśle i logistyce. Rzeczywistość rozszerzona (AR) będzie umożliwiała pracownikom wykonywanie obowiązków w dowolnym miejscu. To z kolegi zminimalizuje kosztowne przestoje oraz inne nieefektywności. Decyzje te wypływają ze zmiany nastawienia pracowników, którzy w pandemii musieli odejść na pracę zdalną. Ze strony pracodawców widać również zielone światło na rozpoczęcie inwestycji w tym zakresie.

Rzeczywistość rozszerzona to przyszłość przemysłu?

Tymczasem według ABI Research. dzięki inwestycjom w technologię AR, wartość rynku rozszerzonej rzeczywistości przemysłowej wyniesie nawet 70 miliardów dolarów do 2025 roku. Potwierdzają to słowa Erica Abbruzzese, dyrektora ds. badań nad rzeczywistością rozszerzoną i wirtualną w ABI Research:

COVID-19 nie stworzył potrzeby cyfryzacji, ale z pewnością ją przyspieszył. Jako wartościowy element cyfryzacji, rzeczywistość rozszerzona dodaje element wizualny do systemu obfitującego w dane, który czasami może deprecjonować pracownika. AR przywraca pracownika do równania i tworzy synergiczną relację pomiędzy pracownikiem a systemami IT/OT, gdzie każdy komponent korzysta z drugiego.

Do 2030 OZE muszą odpowiadać za 40% wytwarzanej w UE energii!

ABI Research szacuje, że ponad 15 milionów smart-okularów będzie wykorzystywanych w produkcji, transporcie, architekturze, energetyce oraz logistyce. Jak wynika z informacji podanych przez portal branżowy Material Handling & Logistic:

[…] Przestoje są jednym z najbardziej dotkliwych kluczowych wskaźników  efektywności. Zarówno pod względem utraconej produktywności, jak i przychodów. Na przykład w przemyśle motoryzacyjnym na minutę nieplanowanego przestoju przypada 30 000 USD – duże firmy samochodowe mogą produkować średnio jeden pojazd na minutę.

Z kolei technologia AR pozwoli na ograniczenie nieplanowanych przestojów. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu zaawansowanej analityki, wskazówek i weryfikacji zadań redukujących błędów oraz możliwości zdalnej ekspertyzy.

AR
Źródło: https://www.statista.com/

Źródło: MHL News

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button