Info z rynkuTransport

Oto nowy dyrektor UPS w Polsce. Specjalnie po to wrócił do kraju!

Marcin Gołębiewski dołączył do zespołu UPS w 2004 roku

Marcin Gołębiewski został nowym dyrektorem generalnym UPS w Europie Środkowej. Nowy dyrektor UPS obejmie nadzór nad operacjami logistycznymi oraz zarządzaniem rozwojem biznesu i strategią w Polsce, Czechach, Rumunii, na Słowacji, Węgrzech i Ukrainie.

Nowy dyrektor UPS w Polsce

Jako nowy dyrektor UPS w Europie Środkowej, Marcin Gołębiewski będzie pełnił swoje obowiązki w Polsce, a jego bezpośrednim przełożonym będzie Kim Ruymbeke, która niedawno objęła stanowisko prezeski Dystryktu East EMEAI UPS. Kim będzie nadzorować realizację strategii UPS w Niemczech, krajach Alpejskich, Europie Środkowej, Turcji, Bliskim Wschodzie i Afryce. Jej przywództwo odegra kluczową rolę w wspieraniu synergii między tymi zróżnicowanymi regionami.

Cieszę się, że mogę wrócić do Polski. Tutaj rozpoczynałem swoją karierę, a teraz będę miał zaszczyt pracować z wyjątkowym zespołem oraz rozwijać biznes w Regionie, który jest jednym z najbardziej dynamicznych w Europie. Przed nami wiele zadań. Jednym z nich jest wspieranie lokalnych przedsiębiorców, aby otworzyć przed nimi nowe możliwości handlowe, zarówno w kraju jak i za granicą – mówi Marcin Gołębiewski.

Oto nowy dyrektor UPS w Polsce. Specjalnie po to wrócił do naszego kraju!
UPS

Czytaj też: DHL testuje wysyłkę bez etykiet. Wystarczy napisać odręcznie

Nowy dyrektor UPS z bogatym doświadczeniem

Marcin Gołębiewski dołączył do zespołu UPS w 2004 roku jako kierownik ds. księgowości. Przez lata pełnił różne funkcje finansowe w Regionie, w Polsce i we Włoszech, zdobywając awans na stanowisko dyrektora finansowego UPS na Europę Środkową, Bliski Wschód i Afrykę. Przed objęciem obecnej roli Gołębiewski skupiał się na rozwoju komercyjnym i usprawnieniach operacyjnych, które zwiększały konkurencyjność UPS.

Czytaj też: Polska gospodarka nabiera rozpędu! Czeka nas wyższy wzrost PKB i niższa inflacja

W Europie Środkowej UPS zatrudnia ponad 2100 pracowników i posiada pięć głównych obiektów logistycznych, w tym w polskich Mysłowicach i Łazach. Celem tych placówek jest wspieranie rynku Europy Środkowej, gdzie prym wiodą Czechy i Słowacja. To właśnie w tych krajach e-shopperzy, czyli użytkownicy internetu dokonujący zakupów online, robią je na poziomie 85% i 84%. Zgodnie z najnowszym raportem e-commerce Europe, odsetek ten wynosi odpowiednio 78% i 73% dla Węgier i Polski.

Hiszpański FedEx dodaje do floty pierwsze elektryczne vany. Każdy będzie miał swoją ładowarkę

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button