DrogowyE-commerceTransport

Hiszpański FedEx dodaje do floty pierwsze elektryczne vany. Każdy będzie miał swoją ładowarkę

Każdy pojazd będzie miał własny punkt ładowania

Oddział FedEx w Hiszpanii wprowadza do użytku swoje pierwsze elektryczne vany. Do sieci w centrum Madrytu dodano 16 modeli Mercedes-Benz eSprinter. Kolejne 17 elektrycznych samochodów dostawczych zostanie wkrótce wprowadzonych do użytku w Barcelonie.

FedEx wprowadza elektryczne vany w Hiszpanii

W obu lokalizacjach, zarówno w Madrycie, jak i w Barcelonie, zostaną zainstalowane 33 punkty ładowania. Zgodnie z informacjami prasowymi, będą one zasilane certyfikowaną zieloną energią i będą wyposażone w dynamiczne zarządzanie obciążeniem. Jak podaje FedEx Express Europe, zostaną one użyte do „adekwatnego” ładowania pojazdów przez noc.

Czytaj też: 50 lat FedEx – podniebna droga do sukcesu

Choć dla hiszpańskiego oddziału FedEx są to pierwsze elektryczne vany, firma ma już doświadczenie z tym modelem. FedEx korzysta bowiem z 23 eSprinterów w Londynie. Posiada też dwanaście jednostek w Amsterdamie, a wkrótce 28 eSprinterów trafi do Paryża.

Zarówno nasi pracownicy, jak i nasi klienci z niecierpliwością oczekują na te pojazdy w Madrycie i Barcelonie, które jeszcze bardziej upowszechnią w Hiszpanii niskoemisyjne i bezemisyjne dostawy paczek. Te dwie lokalizacje są kluczowe w naszej sieci, a te nowe pojazdy pomagają nam osiągnąć bardziej zrównoważoną działalność w obu miastach – mówi Ian Silverton, Dyrektor Zarządzający Operacjami Lądowymi, FedEx Express Spain.

Nowy elektryczny van będzie rozwozić paczki

Nowe pojazdy, które trafią do Hiszpanii, prawdopodobnie nie są jeszcze nową, zrewidowaną wersją eSprintera. Mercedes-Benz Vans przedstawił technicznie nowego, ale wizualnie prawie identycznego następcę tego modelu w ubiegłym roku, a pojazd ten jest dostępny w Niemczech od stycznia. Jedną z istotnych zmian jest bateria, która teraz jest znacznie większa i ma pojemność 56, 81 lub 113 kWh. Poprzednia generacja, przeznaczona dla sektora CEP, posiada jeszcze mniejsze baterie i mniejszy zasięg. Powinny one jednak wystarczyć w przypadku dostaw w Madrycie i Barcelonie, zwłaszcza że każdy pojazd będzie miał własny punkt ładowania.

Czytaj też: Hiszpania motorem wzrostu strefy euro? Jeszcze jak!

 

Cieszę się, że nasze elektryczne eSprintery pomagają FedEx Express w osiągnięciu celów w zakresie zeroemisyjnych dostaw. Niezawodność i orientacja na klienta to ważne wartości zarówno w logistyce, jak i w produkcji pojazdów – dodaje David Perdomo Hollatz, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu Mercedes-Benz Vans Region Europa i Niemcy.

Eko-flota DPD Polska się rozrasta. Już pół tysiąca elektryków

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button