PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Magazyny

Dopiero co ukończyli halę, a ta już jest wynajęta. Rumuński park znów się powiększył

Projekt MLP Bucharest West to inwestycja przemysłowo-logistyczna klasy A

MLP Group zakończył drugą fazę rozbudowy swojego parku logistycznego pod Bukaresztem, dostarczając nowy obiekt o 16 tys. m kw. powierzchni, która została już w pełni wynajęta. Trwają przygotowania do trzeciego etapu inwestycji. Park MLP Bucharest West, usytuowany w kluczowym regionie magazynowym Rumunii, ostatecznie zapewni 99 tys. m kw. powierzchni.

Park MLP w Rumunii ukończony

Nowy obiekt o powierzchni 16 tys. m kw. powstał w zaledwie 7 miesięcy. Nowa hala magazynowa została już w całości wynajęta, a obecnie park MLP Bucharest West w Rumunii oferuje 38 tys. m kw. gotowej powierzchni (faza 1 została oddana do użytku w 2021 r.). Nowa inwestycja spełnia standardy ekologiczne w ramach certyfikacji ekologicznej BREEAM.

Czytaj też: Jest nowy najemca MLP Łódź. Już czeka na ukończenie magazynu

Ukończenie drugiej fazy MLP Bucharest jest dla nas ważnym kamieniem milowym. Zgodnie z planem dostarczyliśmy to co obiecaliśmy. Realizację inwestycji rozpoczynaliśmy na zasadach spekulacyjnych. Dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni, że nowo wybudowana powierzchnia magazynowa jest już w pełni wynajęta. Zrealizowanie projektu w odpowiednim czasie było możliwe dzięki wspólnym wysiłkom całego naszego zespołu i partnerów. Idziemy naprzód. W planie mamy kontynuowanie rozwoju MLP Bucharest West, który charakteryzuje się bardzo dobrą lokalizacją i wysokim standardem wykończenia. Dzięki temu jest popularny i doceniany przez najemców. Zakładamy, że wkrótce będziemy mogli rozpocząć realizację kolejnej, trzeciej fazy inwestycji – podkreśliła Olga Melihov, Country Head Romania w MLP Group S.A.

Świetna lokalizacja nowego parku logistycznego

Deweloper zachwala MLP Bucharest West i przekonuje, iż obiekt usytuowany jest w najbardziej atrakcyjnym obszarze logistycznym Rumunii. Położenie przy obwodnicy w północno-zachodniej części Bukaresztu, w dzielnicy Chitila, ma stwarzać idealne warunki do prowadzenia operacji dystrybucyjnych i logistycznych.

Bardzo dziękuję całemu naszemu rumuńskiemu zespołowi za zaangażowanie w realizacji projektu. Rozwój w Rumunii jest uzupełnieniem naszej ekspansji zagranicznej skoncentrowanej głównie na rynku niemieckim i austriackim. Niemniej z pełną determinacją chcemy budować swoją pozycję także w tej części Europy. W tym zakresie stawiamy na główne obszary magazynowe. Bukareszt jest najbardziej pożądanym regionem i głównym ośrodkiem przemysłowym w Rumunii. Utrzymujemy tu wciąż spory potencjał do dalszej rozbudowy i tym samym zwiększenia skali działania – powiedziała Agnieszka Góźdź, Członek Zarządu, Chief Development Officer w MLP Group S.A.

Czytaj też: Inflacja w 2023 w Europie spadała. Węgry liderem, a w r*sji jakoś dziwnie niska

Projekt MLP Bucharest West to inwestycja przemysłowo-logistyczna klasy A, rozwijana na działce o powierzchni 18,3 ha. Docelowo kompleks ma zapewnić aż 99 tys. m kw. powierzchni magazynowej.

Panattoni z kolejną inwestycją na Pomorzu. Jest OLBRZYMIA!

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button