PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Info z rynkuMagazynyMorskiTransport

Gigant logistyczny rozszerza działalność w Gdańsku. Powstał nowy obiekt

Centrum jest integralnie połączone z europejską siecią drobnicową Kuehne+Nagel

Kuehne+Nagel rozszerza swoją działalność poprzez otwarcie nowego centrum logistyki drogowo-morskiej w Gdańsku. Nowe centrum cross-dock jest ulokowane w bliskiej odległości od terminalu kontenerowego DCT w Gdańsku i obsługuje towary przybywające do Polski największymi statkami oceanicznymi na świecie. Dodatkowo, jest integrowane z europejską siecią drobnicową Kuehne+Nagel.

Kuehne+Nagel rozszerza działalność w Gdańsku

Kuehne+Nagel rozszerza działalność w Polsce poprzez nowe centrum przeładunkowe niedaleko terminalu kontenerowego DCT w Gdańsku, który jest jednym z najszybciej rozwijających się terminali w Polsce. Nowy obiekt, skoncentrowany na operacjach morskich i drogowych, odpowiada na rosnące zapotrzebowanie na usługi transportowe w regionie, wspierając klientów Kuehne+Nagel poprzez wielomodalne rozwiązania logistyczne do krajów bałtyckich.

Obiekt posiada ponad 3 300 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej oraz dodatkowe 200 metrów kwadratowych przestrzeni biurowej. Funkcja cross-dock obejmuje obsługę towarów przybywających do Polski statkami z całego świata, w tym z głównych portów Dalekiego Wschodu, w ramach regularnego, cotygodniowego serwisu Kuehne+Nagel. Centrum jest integralnie połączone z europejską siecią drobnicową Kuehne+Nagel, zapewniając codzienną dystrybucję towarów do lokalnych i europejskich centrów dystrybucyjnych.

Czytaj też: Kuehne+Nagel ma plan na dekarbonizację! Oto „Book & Claim”

Położenie magazynu pomiędzy Gdańskiem a Gdynią, w bezpośredniej bliskości trójmiejskiej obwodnicy, gwarantuje efektywną obsługę towarów w trasie z portu do magazynu. Co więcej, bliskość lotniska w Gdańsku może istotnie ułatwić dostawy towarów na teren lotniska, usprawniając kolejne etapy łańcucha dostaw.

Kuehne+Nagel rozszerza działalność w Gdańsku. Jest nowy obiekt
Port Gdańsk

Czytaj też: Prognozy dla Polski na 2024 rok w dół? Prawdopodobnie

Nowy obiekt wesprze wymianę handlową Polski z innymi krajami świata

Personel pracujący w magazynie ma za zadanie zarówno obsługę towarów, które są przeznaczone do końcowego rozładunku w Polsce, co umożliwia krótkoterminowe przechowywanie, jak i tych, które są przeładowywane z kontenerów morskich i przygotowywane do dalszego transportu. Dodatkowe usługi, takie jak paletowanie, etykietowanie i sortowanie, są dostępne dla ładunków podlegających procedurom celnych, a także dla przesyłek krajowych i unijnych.

Uruchomienie obiektu logistyki morskiej i drogowej stanowi strategiczny krok w kierunku zwiększenia wydajności i odporności łańcuchów dostaw naszych klientów – zarówno eksporterów, jak i importerów. Nowe centrum w Gdańsku, położone w pobliżu jednego z najważniejszych terminali kontenerowych w Polsce, pozwoli wzmocnić potencjał logistyczny w regionie, wspierając wymianę handlową Polski z innymi krajami świata oraz ekspansję naszych klientów na nowe rynki zagraniczne. Potwierdza również zaangażowanie Kuehne+Nagel w budowanie stabilnych i sprawnych łańcuchów dostaw, zapewniając usługi wspierające rozwój naszych partnerów – skomentował Jacek Liszewski, dyrektor logistyki morskiej w Kuehne+Nagel.

Kuehne+Nagel łączy siły, aby usprawnić obsługę ładunków cargo

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button