Kuehne+Nagel przedstawił nowe rozwiązanie „Book & Claim” dla pojazdów elektrycznych w ramach swoich planów elektryfikacji floty. Na razie do oferty należą tylko własne pojazdy BEV firmy.
Kuehne+Nagel prezentuje „Book & Claim”
Firma Kuehne+Nagel zauważyła, że wdrażanie rozwiązań dekarbonizacyjnych, w tym takich jak „Book & Claim”, i pomaganie klientom w osiągnięciu ich celów zrównoważonego rozwoju to kluczowy element strategii Roadmap 2026 Living ESG.
Rozwój rozwiązań Book & Claim dla transportu drogowego był strategicznym priorytetem dla Kuehne+Nagel – przekazała globalna firma transportowa i logistyczna.
Czytaj też: Kuehne+Nagel łączy siły, aby usprawnić obsługę ładunków cargo
Jak informuje portal Asia Cargo News, w październiku ubiegłego roku firma wprowadziła rozwiązanie dla HVO, a następnie dla pojazdów elektrycznych, i zostało ono przetestowane i zweryfikowane we współpracy z wiodącymi zewnętrznymi interesariuszami. Kuehne+Nagel poinformował, że klienci korzystający z usług transportu drogowego mogą teraz 'ubiegać się o’ redukcje emisji CO2 związanych z ciężarówkami elektrycznymi, gdy niemożliwe jest fizyczne przewiezienie ich towarów tymi pojazdami z powodu niewystarczającej infrastruktury ładowania lub ograniczonego zasięgu i ładowności.
Rozwiązanie pomaga przezwyciężyć te wyzwania, które obecnie ograniczają wdrożenie ciężarówek elektrycznych – dodano.
Stopniowa dekarbonizacja
Na razie do oferty „Book & Claim” należą tylko własne pojazdy BEV firmy Kuehne+Nagel, dzięki czemu firma utrzyma pełną kontrolę i przejrzystość nad dokładnością danych używanych w obliczeniach. Jednak przedsiębiorstwo zapowiedziało, że zespół ma zamiar rozszerzyć rozwiązanie na pojazdy BEV obsługiwane przez partnerów, aby móc wspierać ich w procesie elektryfikacji floty.
Zakup elektrycznych ciężarówek może być dużym obciążeniem finansowym, zwłaszcza dla mniejszych przewoźników. Włączenie przewoźników do naszego rozwiązania wymaga dalszych złożonych prac w zakresie metodologii rachunkowości, ale pomoże im sfinansować swoją transformację. To nasz kolejny priorytet – dodano.
Czytaj też: Bogactwo województw w porównaniu do państw. Sama Warszawa przebija Japonię
Dekarbonizacja transportu drogowego jest kluczowym aspektem dążenia do zrównoważonego rozwoju i redukcji wpływu sektora transportowego na zmiany klimatu. W obliczu rosnącego ruchu i związanych z nim emisji gazów cieplarnianych, konieczne staje się opracowanie i wdrożenie skutecznych strategii mających na celu minimalizację negatywnego wpływu tego sektora na środowisko. Dekarbonizacja wymaga holistycznego podejścia, łączącego rozwój nowoczesnych technologii napędowych, inwestycje w infrastrukturę oraz efektywne zarządzanie logistyką. Jest to jednak niezbędny krok w kierunku osiągnięcia globalnych celów zrównoważonego rozwoju i ograniczenia negatywnego wpływu transportu na środowisko.
Znajdziesz nas w Google News